ios 9’da WhatsApp’ın Son Görülme Nasıl Kapatılır?
21 Eki, 2015 0:50 tarihinde eklendi

ios 9’da WhatsApp’ın Son Görülme Nasıl Kapatılır?

ios 9’da WhatsApp’ın Son Görülme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp internet üzerinden mesajlaşma servisini Facebook satın aldıktan sonra cross platform oluşundan dolayı bir çok farklı telefon markası ve modeli ile farklı işletim sistemleri ile mesaj, resim, video, lokasyon gibi bilgileri gönderebiliyor ve paylaşabiliyor olduk. Multimedya ağırlıklı bir iletişime çağı yaşdığımız bu dönemlerde internet üzerinden paylaşımlar yapmamızı sağlayan WhatsApp sadece internette harcadığımız kadar kotamızdan yediği için gayet ekonomik bir platform haline geldi. WhatsApp’ı bu şekilde anlatmaya çalıştıkdan sonra karşı tarafın bizim son online olduğumuz zamanın görülmesini, Profil fotografı, durum,attığınız mesajların göründü gibi özellikeleri nasıl engelleyebileceğimizi anlatmaya çalışalım.

1. WhatsApp uygulamasını açtıkdan sonra alt barda en sağda yer alan “Ayarlar” kısmına girin.

ios-9da-whatsappin-son-gorulme-nasil-kapatilir

2. Ayarlarda sekmesinde Hesap gelin.

ios-9da-whatsappin-son-gorulme-nasil-kapatilir (2)

3. Burada son görülme zamanı, Profil fotoğrafınızı görünür görünmez hale getirme, durumunuz çevirim içi veya dışı oluşunuzu açıp kapatabileceğiniz ayrıca gönderdiğiniz mesajları görülüp görülememe özelliğini butonlar ve sekmeler yardımı ile göreceksiniz. Bunu yapmak için sağdece sekmelere bir kez dokunun açılan menüden Herkes,Kişilerim ve Hiç kimse tıklayıp isteğinize göre ayarlayabilirsiniz ayrıca okundu bilgisini kapatmak için bir kere dokunun yeşil renk kayboluncakapalı demektir.

ios-9da-whatsappin-son-gorulme-nasil-kapatilir (4)

Bundan böyle diğer kullanıcılar sizin WhatsApp’ı ne zaman kullandığınızı ve en son bağlandığınız zamanı, çevirim içi olup olmadığınızı ve profil resminizi göremeuebilecek. Unutmayın uygulamayı ilk indirdiğinizde bu özelliklerin hepsi açık konumda kullanmaya başlarsınız. Siz bu makaleyi okuyup butonları aktifleştirdinğiniz andan itibaren diğer kullanıcılar görmek istediğiniz gibi görmeye başlayacaksınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *