Google Buzz Nedir?
18 Eyl, 2014 2:50 tarihinde eklendi

Google Buzz Nedir?

Google Buzz Nedir?

Dünya devi Google birçok platformda kendinden söz ettirmeye ve yeni uygulamaları ile gözleri üstüne çekmeye devam ediyor. Sosyal medya konusunda da sıkça yeni projeler üreten Google, geçtiğimiz günlerde yeni sosyal medya uygulama projesi olan Google Buzz’u tanıttı. Gmail servisi üzerinden uygulanması mümkün olacak olan Google Buzz ile onlarca sosyal medya hesabınızı tek bir alandan kontrol edebilmeniz ve haberleri anında yakalamanız mümkün olacak.

Google Buzz Nedir?

Google Buzz, sosyal medya programlarında paylaşım yapmanızı, önemli paylaşımları takip etmenizi, sohbet etmenizi ve aynı anda birçok sosyal medya platformuna ulaşabilmenizi sağlayan, çok fonksiyonlu bir Google uygulamasıdır. Mobil ve bilgisayar üzerinden desteklenen bu uygulama, şu anda kısıtlı sayıda sosyal medyayı desteklese de ilerleyen süreçlerde hakimiyetinin artacağı ve kullanıcıların birçok yönden rahatlatacağı iddaa edilmektedir.

Google Buzz Hangi Sosyal Medyaları Destekler?

Google Buzz uygulamasında başlangıç olarak Youtube, Flickr, Picasa, Google Reader, Blogger ve Twitter uygulamaları desteklenirken, ilerleyen süreçte yeni medyaların ekleneceği de belirtilmektedir.

Google Buzz’ın Avantajları

Google Buzz kullanımının kişiye birçok yönden avantajı vardır bunlar;

 • Gmail’in sade ve anlaşılır paylaşım alanından kolaylıkla fotoğraf, tweet ya da farklı bir paylaşımı hedefe gönderebilmek mümkündür.
 • Gmail üzerinden online olarak içeriklerinizi düzeltebilme olanağınız vardır.
 • Görmek istediğiniz y ada anlık olarak takip etmek istediğiniz kişileri veya sayfaları Gmail sayfanız üzerinden mail yoluyla alabilmeniz mümkündür.
 • Arkadaşlarınızın paylaşımları ya da hareketleri uygulamanın sayfasına anlık olarak düşmektedir.
 • Uygulamanın mobil seçeneği olduğu için internet bağlantınızın olduğu her anda sosyal medya hesaplarınıza ulaşabilecek, birden fazla programı indirme derdinden ve masrafından kurtulabileceksiniz.
 • Hesaplarınızı takip etmek için tek tek sitelere girmek yerine, tüm önemli olaylara ve size gelen bildirimlere uygulama sayesinde ulaşabileceksiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Mithat Erdem

  Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
  Google Buzz nasıl yüklenir, nereden yüklememiz gerekiyor. Detaylı bilgi verebilirmisiniz.
  Saygılarımla,

  • access_time 18 Eyl 2014, 23:01
  • Cevapla