Google Hangouts Nasıl Kullanılır?
5 Tem, 2015 18:01 tarihinde eklendi

Google Hangouts Nasıl Kullanılır?

Google Hangouts Nasıl Kullanılır?

Görüntülü konuşmada bir devrim niteliği yaratan ve her geçen gün kullanıcı kitlesi büyüyen Google Hangouts uygulaması, onlarca kişinin aynı anda sanal konferans yapabilmesini sağlayan ciddi bir alt yapıya sahip uygulamadır. Birde fazla kişiyle görüntülü konuşmayı sağlayabilen bu uygulama piyasadaki birçok sosyal medya seçeneğini geride bırakmayı başarırken, Mobil, Bilgisayar, Tablet ve daha birçok iletişim aracını da desteklemektedir. Bu konumuzda sizlere Google Hangouts’un kurulumunda ve nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz.

Mobil Üzerinden Google Hangouts Kurulumu

Öncelikle mobil üzerinden bu uygulamayı kullanacak kişilerin İOS işletim sistemine sahip olanlar için AppStore, Android işletim sistemine sahip olan kişilerin Google Play üzerinden indirme işlemini uygulaması gerekmektedir.

Google Hangouts İOS indirme
APP Store Hangouts Uygulaması

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bu uygulama direk olarak hazır hale gelecektir. Tek yapmanız gereken Gmail bağlantınızı kurmak ve rehberinizden seçtiğiniz kişi ile iletişime geçmektir.

Bilgisayar Üzerine Hangouts Kurulumu

Bilgisayarınızdan Hangouts kullanımı için iki farklı seçeneğiniz vardır. Bunlardan birincisi internet tarayıcınız üzerinden Gmail hesabınıza girmek ve sol alt köşedeki rehber kısmında irtibata geçtiğiniz kişiye tıklayıp Hangouts görüşmesini başlatmaktır. Bunun yanı sıra yine google servisleri üzerinden Hongouts uygulamasını indirip kurulumunu yaparak bilgisayarınızın masaüstüne bu uygulamayı yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde tarayıcınıza girmeden direk olarak Hangouts’a bağlantı kurabilirsiniz.

Rehberiniz daha önce mail gönderdiğiniz veya eklediğiniz kişilerden oluşmaktadır. Bu yüzden de Hangouts hesabınızda bağlı olduğunuz Gmail adresinin kullanıcıları bulanacaktır. Yeni kişi eklemek için rehber kısmının altındaki ”Yeni bir tane başlatın” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Hangouts iletişimini Gmail hesabınız üzerinden kurabildiğiniz gibi Google+ hesabınız üzerinden kurabilmeniz de mümkündür. Google+ üzerinden online konferans veya çoklu görüşme yapmak için ise izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

Adım 1: Öncelikle Google Hangouts servisine girin. (Bunu googleye hangouts yazarak bulabilirsiniz.) Daha sonra sayfaların biraz alt kısmında ”Canlı Hangout başlatın” seçeneğini göreceksiniz. Bu butona tıklayabilirsiniz.

canlı hangsouts

 

Adım 2: Bu işlemi tamamladıktan sonra karşınıza bir şablon çıkacaktır. Bu şablonda görüntülü konuşmaya eklemek istediğiniz kişileri belirleyip alt kısmında gerekli açıklamayı yazar konuşmayı başlatmış olacaksınız. Bu şekilde karşı tarafın gmail hesabına bir bildirim gidecektir. Kişi bildirim üzerinden konuşmaya dahil olacaktır.

Canlı Hangout Şablonu

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. mustafa sakar

  arkadaşlık kurmak istiyorum

  • access_time 11 Nis 2019, 14:26
  • Cevapla
 2. mustafa sakar

  hangoutta arkardaş edinmek istiyorum

  • access_time 11 Nis 2019, 14:28
  • Cevapla
 3. mustafa sakar

  amerikakılı arkadaş edinmek istiyorum

  • access_time 11 Nis 2019, 14:28
  • Cevapla
 4. mustafa sakar

  sevmek ve sevilmek güzeldir

  • access_time 11 Nis 2019, 14:30
  • Cevapla