Gmail Adresi Örnekleri
8 Şub, 2019 14:26 tarihinde eklendi

Gmail Adresi Örnekleri

Gmail Adresi Örnekleri

Nasıl Bir Gmail Hesabı Almalıyım

Her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştıran gmail, pek çok kişinin ister kişisel işleri, ister resmi işlerinde olsun kullandığı bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Hesap açarken gmail al seçenekleri doğrultusunda hareket edilmelidir.

Talimatlara uyulduğu takdirde buradan hesap açmak oldukça kolaydır. Ancak dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Hesap açarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, hesabın ismidir. Özellikle de kurumsal yerlere ya da iş başvurularına bu e-posta hesabını verecekseniz hesap ismine ayrıca bir özen göstermeniz gereklidir. Nasıl ki yüz yüze görüşmelere önem vererek özenle hazırlanıyoruz, yazılı görüşmelere de aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Bu nedenle hesap açılmadan önce mutlaka gmail adresi örnekleri incelenmeli ve size uyabilecek olanı kendinize uyarlayarak hesabı oluşturmalısınız.

İyi Bir Gmail Hesabı Almak Neden Önemlidir

Artan iletişim araçlarına doğru orantılı olarak bu araçların kullanımı da yaygınlaşmıştır. Eskiye oranla, kurumsal yerlerde daha çok e-posta adresleri talep edilir durumdadır. Yani bu adresler yakınlarla görüşmek dışında önemli bir işlev de kazanmışlardır. Bu nedenle de gmail al giriş gibi işlemlerde ciddiyetin korunması mühimdir. Gmail uygulamasının giriş bilgilerini sürekli güncel tutmak önemlidir. Böylece hesabınızın güvenliğini de sağlamış olursunuz.

Açacağınız hesap sizin kim olduğunuz ile ilgili de bilgi verecektir. Örneğin kedi_kesenfare23@gmail.com gibi bir hesapla başvuracağınız bir iş görüşmesinde ciddiye alınmanız ve geri dönülmesi zordur. Zira vereceğiniz bu tür adresler karşı tarafta, ciddiyetsiz ve özensiz biri imajını çizecektir. Hatta buradan hareketle işi umursamadığınıza bile hükmedilebilir. Nasıl birebir görüşmelere eşofmanlı gidilmiyorsa bu tarz komik hesaplarla da resmi yerlere başvuru yapılmamalıdır. Yapıldığında da ciddiye alınma ihtimali iyiden iyiye düşecektir. Bu nedenle gmail adresine gir sekmesine gitmeden evvel bunlar göz önüne alınmalıdır.

Hesap İsmine Nasıl Karar Vermeliyim

Hesap isimleri için eğlenceli, komik ya da sizin hobilerinizi anlatan bir adres ismi bulup kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi bir engel de yoktur. Bulduğunuz isim daha önce herhangi biri tarafından alınmadığı sürece bunu yapabilirsiniz. Ancak bu hesabı resmi işlerinizde kullanmanız pek hoş olmaz. Yani gmail al aç işlemlerini yapmadan önce hesabı ne için açtığınızı iyi belirlemeli ve ihtiyaçlarınıza uyacak bir isim seçmelisiniz. Eğer yalnızca ailenizle ya da arkadaşlarınızla konuşmak için bir hesap alacaksanız dilediğiniz şekilde isim seçebilirsiniz, bir sakınca yoktur.

Ancak resmi işlerde kullanılmak üzere açılan bir hesaba en uygun isim sade olan olacaktır. Sadece ad ve soyad yazılması yeterlidir. Mümkünse sayılara ya da sıfatlara yer verilmemelidir. Ancak bazen sadece isim ve soyismin yazıldığı hesapları, daha önce başka biri aldığı için, açmak mümkün olmayabilir. O zaman yine olabilecek en sade haline bağlı kalmak kaydıyla noktalama işaretleri ya da harf eklenebilir. Örneğin, isim Mert Hızmalı ise hesap şu şekilde olabilir: merthizmali@gmail.com ya da mert.hizmali@gmail.com şeklinde hem noktalama işareti kullanılır hem de harflerden biri fazla yazılabilir. Veyahut soy isim başa alınarak bir hesap da açılabilir. Hesap açıldıktan sonra gmail ajanda gibi pek çok hizmetten yararlanılabilir.

 

Anahtar Kelimeler: gmail adresi örnekleri, gmail adresine gir, gmail ajanda, gmail al, gmail al aç, gmail al giriş

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *