Ücretsiz Bulut Sunucusu (Free Cloud Server)
28 Oca, 2019 2:17 tarihinde eklendi

Ücretsiz Bulut Sunucusu (Free Cloud Server)

Ücretsiz Bulut Sunucusu (Free Cloud Server)

Free Cloud Server

Gelişen teknoloji ile birlikte sanal dünya ortamında kullanılan ram ve işlemci gibi kaynakları Free Cloud Server sayesinde kolay bir şekilde temin edebilme imkanı bulunmaktadır.  Bu sunucu sistemleri sayesinde ihtiyaç duyulan kaynak kullanımları uygun zaman dilimleri içerisinde istenen şekilde güncellenebilmektedir. Ücretsiz olarak bu hizmeti sunmayı sağlayan platformlar sayesinde kullanıcılar destek uzmanları tarafından sağlanan yardımlar doğrultusunda bulut server avantajlarından yararlanma şansı elde etmektedir.

Kullanıcı isteklerine uygun olacak şekilde tasarlanan uygulamaların teslimi platform uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Oluşturulan sistem üzerindeki dosyaların ve sunucu imajlarının korunmasını arzu eden kullanıcılar için belirli bedeller ödemek sureti ile yapılabilen yedekleme işlemleri mevcuttur. Oluşturulan bulut sisteminde kontrol işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla Maestro Panel, PleskOnyx Web Pro Edition ve cPanel gibi Free Cloud Server panel eklentileri yer almaktadır. Kullanıcı taleplerine uygun olacak şekilde var olan sistem üzerine kontrol paneli ekleme işlemi yapılabilmektedir. Ücretsiz bir şekilde temin edilme fırsatı sunan sistem sayesinde kaynak kullanımlarının değerlendirme sürecinde yüksek performanslar elde edebilmek mümkün olmaktadır.

Yedekleme imkanı veren altyapı oluşumları sayesinde elde edilen kaynakların güvenli koşullar altında saklanabilmesi söz konusu olmaktadır. Oluşturulan sistem üzerinde zaman içerisinde ihtiyaç duyulabilecek yeniden kurulum, sunucu açıp kapatma gibi işlemler web tabanlı yönetim platformu üzerinde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kaynakların kullanımına dair son durumlar, konsollar üzerinde mevcut olan erişim özellikleri ve performansa dair değerler anlık olarak takip edilebilmektedir.

Free Cloud Server Sisteminin Öne Çıkan Nitelikleri

Nano teknolojilerin değerlendirilmesi sonucunda ücretsiz housting hizmeti doğrultusunda kullanıma sunulan Free Cloud Server sistemi sanallaştırma alanında sahip olduğu mimarisi ile dikkat çekmektedir. Kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanan sistemde network omurgasının oluşturulmasında en ileri teknoloji tercih edilmiştir. Yedekleme özelliği bulunan network omurgası haricinde XEON işlemci ve SSD Disk yapılandırması yer almaktadır.

Hazırlanan projeler için yüksek performans koşulları vadeden uygulamada güçlü bulut sunucuların sağladığı rahatlığı keşfedebilmek mümkün hale gelmektedir. Belirli bir alanda girişimlerde bulunan ve devam eden süreç içerisinde bu girişimlerini büyütmek isteyen kullanıcılar için Free Cloud Server teknolojisi faydalı bir hamle olacaktır. Basit nitelikli projelerin yanı sıra kurumsal kimliğe uygun nitelikte büyük önem arz edecek projelerde en uygun çözümleri sunan sistem sayesinde istenen donanım ve kaynakları cazip koşullar altında elde etmek mümkün olmaktadır.

Büyüyen ve müşteri ağını genişleten işletmeler ücretsiz housting fırsatları ve bulut server ayrıcalığından yararlanmak suretiyle ihtiyaca en uyun çözümleri yakalama şansı elde etmektedir. Kaynak belirleme işlemlerinde maliyetlerin en düşük seviyelerine indirgenmesini mümkün kılan sistem sayesinde en yüksek ve nitelikli performanslara ulaşmak mümkün hale gelmektedir. Kullanıcılar için sunulan ve hiçbir bedel talep edilmeden kullanım imkanı veren özellikler sayesinde sunucu maliyetlerinin düşük seviyelere indirgenmesi söz konusu olmaktadır.

FreeCloud Server Sistemi İle İlgili Diğer Hususlar

Sunucu maliyetleri konusunda sağladığı avantajlar ile dikkat çeken Free Cloud Server sayesinde tüm platformlar tarafından tercih edilen kontrol panelleri arasında kendine yer edinen Plesk Panel uygulamasına ulaşmak mümkündür. Oluşturulan ve kullanımda bulunan sunucuların başka bir platform içerisine taşınması oldukça zor ve maliyetli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistemin kullanıcılarına sağladığı avantajlar sayesinde sunucuların taşınması sürecinde veri kaybı yaşanmasına engel olacak şekilde çalışmalar yürütülmektedir. Hiçbir bedel talep edilmeden gerçekleştirilen sunucu taşıma işlemleri sayesinde problemsiz bir şekilde teslimat sağlanmaktadır.

Gerçekleştirilen taşıma işlemlerine ait tüm süreçlerde uzman personeller tarafından gerekli görülen destekler sağlanmakta ve problem yaşanmasının önüne geçilmektedir. Belirtilen işlem adımları dahilinde meydana getirilen Free Cloud Server sistemi ile birlikte ihtiyaçlara uygun olacak şekilde yapılandırmalar gerçekleştirilebilmektedir. DNS bilgilerinin kaydı ve ihtiyaç duyulduğu anda sunulması, önemli dosya ve verilerin uygun koşullar altında saklanması sistem tarafından sağlanan en önemli işlemler arasında yer almaktadır. Ayrıca birçok ziyaretçi tarafından ilgi ile takip edilen web sitelerine dair detaylar ve muhasebe alanında kullanılması gerekli görülebilecek hususlara dair yapılandırma işlemi yapabilmek de mümkün olmaktadır.

Kullanıcı ihtiyaçlarına özel olacak şekilde tasarlanan sisteme dair belirtilen şekilde hizmet veren platformların araştırılması ve buna uygun olacak şekilde planlama yapılması büyük önem arz etmektedir. Böylelikle arzu edilen hedeflere ulaşmak çok daha kolay bir hal almaktadır.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *