Gmail Hesabına Giriş
2 Şub, 2019 13:51 tarihinde eklendi

Gmail Hesabına Giriş

Gmail Hesabına Giriş

Gmail Hesabına Giriş

Dünyanın en çok kullanılan e-posta uygulaması olan Gmail her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Hesabı bulunan ve gmail hesabına giriş yapmak isteyen yeni kullanıcılar arama motorları aracılığı ile hesabına nasıl gireceğini araştırıyor. Bu konuyu sizler için araştırıp yazdık. Yapanız gereken tek şey yazımızın devamını okuyarak kolayca giriş yapmaktır. Gmail’e giriş google hesaplarına otomatik olarak giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Gmail hesabınız var ve giriş yapamıyor musunuz? Birçok yeri araştırdınız ve aradığınızı bulamadınız. İşte yazımız tam size göre. Milyonlarca kullanıcısına kaliteli hizmet sunan google şirketine ait e-posta uygulaması olan gmail’de oturum açmak oldukça basit. Öncelikle gmail ile ilgili bilmemiz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Kullanıcıların en çok merak ettiği konu gmail e-posta uygulamasının ücretli olup olmadığıdır. Kafaları karıştıran bu sorunun yanıtı  Gmail, google’ın kullanıcılarına reklam destekli olarak ücretsiz sunduğu bir e-posta hizmetidir.

Gmail’e Giriş Nasıl Yapılır?

Gmail ilk olarak 1 Nisan 2004’te yalnızca davet üzerine kullanılan bir beta sürümü ilen 7 Şubat 2007’de herkesin kullanımına açık bir hale getirilmiştir. Birkaç kolay adım ile hesabınıza girebilirsiniz. Google arama motoruna giriş gmail ya da gmail yazarsanız karşınıza giriş linki çıkacaktır. Daha sonra;

 • gmail.com sayfasına girin.

 • Daha önceden açtığınız hesap bilgilerinizi e-posta veya telefon numarası ile şifrenizi giriniz.

 • Sayfayı açtığınızda eğer karşınızda önceden açılmış bir hesap var ve farklı bir hesaptan oturum açmak istiyorsanız .’Başka bir hesap kullan’ yazısını tıklayın.
 • Oturum açma sayfası yerine uzun açıklamaların bulunduğu bir sayfa karşınıza çıkarsa sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Oturum Aç seçeneğine tıklayınız.
 • Herkese açık bilgisayarlarda, internet cafe’de oturum açtı iseniz bilgisayarın başından ayrılmadan mutlaka oturumunuzu kapatın.

Gmail  Giriş Yapma Ve Kullanımı

Google arama motorlarına giriş yap gmail yazarak giriş yaptınız. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek e-mail oturumunuzu açtınız. Kullanım aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 1. Gmail hesabınızla, gelen ve giden e-postalarınızı ‘ileti gurubu’ halinde düzenleyip saklayarak kullanıcıların işini kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra belirli konulara sahip ileti guruplarını etiketleme vasıtası ile daha kolay bulmanızı sağlamaktadır. E-postalarınızı okurken ya da gelen kutunuzu incelerken etiketleme yapabilir ve işlerinizi daha çabuk çözebilirsiniz.
 2. Uzak makinelerde gmail hesaplarınız kapatın. Gmail kullanıcılarının işini kolaylaştırmak adına bilgisayarınıza bıraktığı bir çerez vasıtası ile hesap giriş bilgilerinizi hatırlıyor ve sizi yormadan tekrar giriş yapmanızı sağlıyor. Google’a Sadece giriş mail yazarak girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hesabınızı uzak bir bilgisayarda açık unuttuysanız gmail ara yüzünün alt kısmında bulunan ‘son hesap etkinliği’ kısmından kolayca çıkış yapabilirsiniz.
 3. Gmail hesabınızı sadece bilgisayarlarınızda değil telefonunuzda da kullanabilirsiniz. Telefonunuzda bulunan android market uygulamanıza girerek gmaıl kur yazmanız yeterlidir.
 4. Gmail’de not tutabilirsiniz. Bunu yapmanın yolu oldukça basit bulunmaktadır. Kişiler bölümüne gmail adresli birini ekleyin. Sonrasında bir arama filtresi oluşturarak bu adresten gelen mailleri notlar olarak etiketlemesini ve gelen kutusuna düşmeden doğrudan arşivlenerek kolayca bulmanızı sağlayacaktır.
 5. Okunmamış postalarınız bir süre sonra oldukça altlara inecek ve bulmanız zorlaşacaktır. Tek tek arayıp bulmak çok zamanınızı alacağından bu sorunu da iki adımla kolaylıkla çözebilirsiniz. Arama kutusuna ‘’is:unread’’ yazarak arama yapmanız yeterlidir.

Gmail uygulamasının sürekli olarak güncellendiği bilinmektedir. Bu kapsamda uygulamada yer alan pek çok farklı işlemin geliştirildiği de bilinmektedir. Bundan dolayı gmail uygulamasına dair sürekli bilgi güncellemesi yapmak önem kazanmaktadır.

Anahtar Kelimeler

giriş gmail, giriş google, giriş mail, giriş yap gmail, gmaıl kur

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. İsmail Göksoy

  Gelen kutusuna bakmak istiyorum

  • access_time 16 Nis 2020, 18:06
  • Cevapla
  • Melik

   ismail bey gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üstte gelen kutusunu tıklayın.

   • access_time 18 Nis 2020, 19:34
   • Cevapla