Herkese Bir Google Alerts
4 Eyl, 2014 2:28 tarihinde eklendi

Herkese Bir Google Alerts

Herkese Bir Google Alerts

İnternet medyasının öncülerinden olan, sayısız site ve kuruluş için rol model görevi üstlenen Google şirketi o kadar geniş kapsamlı bir çalışma ağına sahip ki, karşımıza nerede, ne şekilde çıkacağını bilemiyoruz. Durum böyle olduğu için de zaman zaman bazı ekipmanlar çok fazla popüler olurken, bazıları daha “elit” bir kıvamda kalıyor ve sadece gerçek anlamda ihtiyaçlara cevap veriyor. Sözünü ettiğimiz örneğe uygun olarak bazı örnekler vermek mümkün, işte onlardan bir tanesi Türkçe çevirisinde aslında bize çalışma şekliyle özet sunan akıllı bir “alarm”, Google Alerts !

Nedir bu Alerts, ne işe yarıyor seslerini duyar gibiyiz. Çünkü bir e-posta hizmetine göre, bir arama ya da analitik servisine göre bilinirliği oldukça düşük. Çünkü, az önce de vurguladığımız gibi, gerçek anlamda bir hizmet, ihtiyaca yönelik ve kişisel bir hizmet söz konusu bu noktada. Alerts, sanal âlemdeki gözümüz kulağımız, istediğimiz şeylerden haberdar olmamızı sağlayan bir posta güvercini adeta! Hangi tür içerikleri, ne tür sıklıkla ve hangi adrese rapor edeceğinize kadar ayarlanabilen özellikleri sayesinde uzun araştırmalara gerek kalmadan, sadece anahtar kelime ve mevzu bahis konu üzerine yoğunlaşmış bir rapor ile Google Alert rahatlığını yaşamanız mümkün. Üstelik sadece herhangi bir konuyu takip etmekle de sınırlanmıyor bu nitelikli hizmet. Güncel olması gereken siteler adına çok güzel bir nimet. Keza hangi sitede ne paylaşılmış, dünya gündeminde, çeşitli sosyal platformlarda neler dönüyor bunları doğrudan ve kolaylıkla edindikten sonra, hedef kitlemizi, yolumuzu ve konu şablonumuzu belirlemek oldukça kolay olacaktır.

herkese-bir-google-alerts-1

Üstelik siz araştırmadan, sadece ilgilendiğiniz konuları belirlemeniz yeterli olacak. Google geniş arama motoru ve geniş site arşivi ile sizlere spam olmayan, kaliteli sitelerden ilgili olduğunuz konular hakkındaki makaleleri ve köşe yazılarını bularak, sizlere e-posta ile iletecek. Bunu bir kerelik değil, daima yapmaya odaklı olarak çalışan Google Alerts, sizlerin araştırma yükünü de büyük oranda azaltarak, en geniş bilgiye, en doğru adreslerden ulaşmanıza olanak sağlayacak.

Google Alerts uygulamasından yararlana bilmek için Gmail adresinizin olması gerekmektedir. Gmail adresi almak için tıklayın ,adresiniz üzerinden Google Alerts uygulamasına gireceğiniz anahtar kelimeler veya konular ile bu mail adresinize günlük raporlar sizlere Google aracılığıyla ulaşmaya başlayacak.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *