Google Alerts İndir
26 Eyl, 2014 1:05 tarihinde eklendi

Google Alerts İndir

Google Alerts İndir

Google’ın bir çok kullanıcısı tarafından kullanılan ve Google’ın en faydalı servislerinden birisi olan Google Alerts’i muhtemelen daha önce kullanmışsınızdır. Bundan daha önceki yıllarda Google Alerts indirilebilir formlarda da kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Fakat Google yeni düzeni ile birlikte birçok ürünü üzerinde kayda değer yeni değişiklikler meydana getirdi. İşte meydana getirmiş olduğu bu yeniliklerden birisi ile de Google Alerts’i artık tamamen web tabanlı bir uygulama olarak bıraktı. Google Alerts yerine kullanabileceğiniz mobil bazı uygulamalar mevcut fakat artık Google Alerts için hiç bir indirme linki ve uygulama bulunmuyor.

Bugün hayatımızı kolaylaştıran işlemleri yapmak için interneti kullanan insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İnternet ortamının zahmetsizce ve zaman kaybetmeden işlem yapma olanağı tanıması kişileri internetten işlem yapmaya yönlendirmektedir. Bunun sonucunda ise internet kullanımı inanılmaz boyutlara ulaşmaktadır.

Çok yönlü olarak kullanılabilen internet erişiminde kullanıcıları memnun etmek için internet piyasasındaki firmalar sürekli birbirleri ile yarış halindedirler. Hemen her gün yeni bir uygulama kullanıcıların ilgilerine ve beğenilerine sunulmaktadır. İnternet dünyasına arama motoruyla giriş yapan Google firması da bu firmalardan biridir. Son sunduğu uygulamalardan biri olan Google Alerts dünyada geniş bir yankı uyandırmış ama Türkiye de pek fazla ilgi görmemiştir.

Bunun birincil nedeni olan Türkçe dil desteği vermemesi idi. Bunun kısa zamanda üstesinden gelen Google ekibi sayesinde artık ülkemizde de Google Alerts uygulaması yaygınlaşmaktadır. Kısaca Google Alerts size özel çalışan bir internet dedektifi uygulamasıdır. Hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz konuyla ilgili eskiden yeniye her türlü bilgiyi size vermektedir. Herhangi bir arama çubuğuna Google Alerts indir yazarsanız karşınıza gelecek ekranda Google hesabı isteyen bir uygulamayla karşılaşacaksınız. İnternet üzerinden ücretsiz de indirebileceğiniz bu uygulama ile her zaman bir adım önde olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Google Alerts indirmek gerekli talimatlar izlendiğinde ve gereken bilgiler doğru ve düzgün bir şekilde doldurulduğunda oldukça kolay bir işlemdir. Siz de hemen Google Alerts indirerek bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Yine de Google kullanıcılarını düşündü ve tüm sayfalarını hem mobil cihazlar hem de tablet bilgisayarlar için responsible şekle getirdi. Yani bu cihazlarınızdan da Google Alerts servisine ulaştığınızda normal olarak görüntülemiş olduğunuz bilgisayar sürümünden çok daha farklı bir sürüme gideceksiniz. Grafikleri azaltılmış olan bu sürüm sayesinde kolaylıkla Google Alerts’i uygulamadan kullanıyormuş gibi olabilirsiniz.

İpucu : eğer cep telefonunuzun “Ana menüye tuttur” özelliği mevcut ise Google Alerts’i ana menüye tutturarak sadece tek bir tıklama ile ulaşabilmeniz de mümkündür.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *