Google Alerts Hesabı Oluşturma
6 Tem, 2015 16:17 tarihinde eklendi

Google Alerts Hesabı Oluşturma

Google Alerts Hesabı Oluşturma

Google Alerts, hedeflediğiniz kelimeler üzerinden takip etmek istediğiniz bir alan veya konu hakkında anlık olarak birçok kaynaktan bilgi edinmenize olanak sağlayan bir Google uygulamasıdır. Bu konumuzda sizlere Google Alerts hesabı oluşturma işlemini adım adım anlatacağız.

Adım 1: Öncelikle Google alerts web alanına girmeniz gerekiyor bunun için https://www.google.com.tr/alerts tıklayın. Karşınıza mavi kutucuk içerisinde bir alerts kelime ayıracı çıkacaktır. Bu ayıracak istediğiniz konu hakkında önemli olan anahtar kelimeleri yada konuyu girip araştırmanızı başlatabilirsiniz. Araştırma sırasında sizlere bu kısmın altında örnek haber başlıkları gösterilecektir. Bu haber başlıklarından seçtiğiniz kelimelerin ve konuların doğruluğunu kontrol edebilir, bunlara göre işleme devam edebilirsiniz.

Google Alert Oluşturma Adım 1

Adım 2: Alerts uygulamasına eklemek istediğiniz kelimeyi girdikten sonra mavi kutucuğun hemen altında ”Alerts oluştur” seçeneği oluşacaktır. Bu butona tıklayarak kelimeyi Alerts haznenize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde bu kelimeye odaklı birçok haber mail kutunuza Google tarafından postalanacaktır.

Google Alerts Oluşturma Adım 2

Adım 3: Kelimeniz son işlemden sonra alertlerime kaydolmuş olacaktır. Alertlerime kaydolan kelimeyle ilgi yapacağımız son işlem ise ”Düzenle” kısmına tıklayıp kelimeyle ilgili ayarları yapmaktır.

Google Alert Hesap Oluşturma Adım-3

Adım 4: Düzenle kısmına bastıktan sonra karşınıza bir şablon ve başlıklar çıkacaktır. Bu şablonda yer alan maddeler aracılığıyla hangi sıklıkta haberlerin mailinize geleceğini ayarlayabilir, haberlerin hangi tür sitelerden alınacağını ayarlayabilir, haberlerin dilini seçebilir,seçtiğimiz haberlerin ilgili olduğu coğrafi bölgeyi konumlandırabilirsiniz. Bilgilerin tamamına yada en çok rağbet görenine ulaşabilme işlevini de bu şablon üzerinden ayarlayabilirsiniz. Dağıtım hedefinde ise bu haberlerin hangi Gmail adreslerine gelmesini istediğinizi seçebilirsiniz.

Google Alert Oluşturma Adım - 4

Tüm bu işlemler tamamladıktan sonra artık Google Alerts hesabınız kullanıma hazır hale gelmiş demektir. Artık Gmail adresiniz üzerinden seçtiğiniz kelimelere odaklı bilgi akışı düzenli olarak gelecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *