Google Alerts Nedir?
3 Şub, 2015 13:45 tarihinde eklendi

Google Alerts Nedir?

Google Alerts Nedir?

Teknoloji çağının hüküm sürdüğü bu günlerde herkesin hayatının en büyük parçasını internet ve internet üzerinden yapabildiği işlemler oluşturmaktadır. Google, ilgilendiğiniz bir konu hakkında her yeni sonuç bulduğunda, e-posta bildirimleri alabilirsiniz. Örneğin, beğendiğiniz bir ürün hakkında güncelleme alabilirsiniz, web’de sizinle ilgili içerik yayınlandığında bunu öğrenebilirsiniz veya haber makalelerini takip edebilirsiniz.

Okul yaşamından tutun da iş yaşamına kadar her alanda interneti kullanmak kaçınılmaz bir hal almıştır. Hal böyleyken internette kullanılabilecek uygulamalara her an bir yenisi eklenmektedir. İnternet dünyasına adına arama motoruyla duyuran Google firması da elinden geldiğince bu yarışta pozisyonunu korumaya çalışmaktadır. Bu nedenle kullanıcılarını memnun etmeye yönelik uygulamalar geliştirmeye çalışan büyük bir ekip çalıştırmaktadır.

Peki, Google Alerts nedir? Bir benzetme yapmak gerekirse Google Alerts sizin için çalışan bir dedektif uygulamadır. Hakkında bilgi edinmek istediğiniz bir konu başlığına dair size internet ağındaki en yeniden en eskiye her türlü bilgiyi sunabilecek bir uygulamadır. Üstelik bu uygulamanın Türkçe dil desteğinin geliştirilmesi sayesinde kullanımı da kolaylaştırılmıştır. Google hesabınızla giriş yaptığınız bu uygulamada arama çubuğuna girdiğiniz bir bilgiye dair dilerseniz sizin belirleyeceğiniz aralıklarla e-posta adresinize bilgi aktarımı da sağlanabilmektedir.

Google Alerts uygulamasını kullanabilmeniz için cihazınıza Google hesabı eklemeniz gerekmektedir. Google Alert kullanmanın pek çok faydası bulunmaktadır. Dilerseniz yaptığınız iş ile ilgili internet üzerinden geri dönüş alabilirsiniz. Ya da rakip firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Google ‘ ın bu uygulaması sayesinde kolayca bilgi akışını sağlayıp kendinizi gelişen ve hızla değişen dünyaya göre ayarlayabilirsiniz. Böylece Google Alerts Nedir? Sorusunun size kattıklarını günlük yaşamına uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *