Google’dan Dikkat Çekici Ürünler Geliyor! Kapı Ziliniz Google Marka Olabilir!
8 Kas, 2018 22:22 tarihinde eklendi

Google’dan Dikkat Çekici Ürünler Geliyor! Kapı Ziliniz Google Marka Olabilir!

Google’dan Dikkat Çekici Ürünler Geliyor! Kapı Ziliniz Google Marka Olabilir!

Google yaptığı açıklamaya göre Nest’i yeniden markalaştıracak. Akıllı ev ürünlerini Google servisleri ile entegre ederek ürünlerinde ilginç tasarımlara gidecek.

Bilindiği üzere Google 2014 yılında akıllı ev ürünleri üreten Nest’i satın almıştı. Birkaç milyar dolar karşılığında aldığı şirketi markalaştırma yoluna giren Google, şirketin akıllı ev ürünlerine ciddi şekilde yatırım yapacağını duyurdu. Öncesinde Nest’in Alphabet çatısı altında çalışılmasına izin verilse de sonrasında kayda değer bir gelişme sağlamaması sebebiyle yeni adımlar atılmak zorunda kalındı.

Aldığı şirket hakkında yeni bir açıklama yayınlayan Google, şirketin artık markalaşacağını ve akıllı ev ürünleri adına Google ile daha yakın ilişkiler kuracağını söyledi. Nest için yeni bir markalandırma yoluna gireceklerini söyleyen Google’ın bunu ne zaman gerçekleştireceği ise bilinmeyen detaylar arasında.

Google Home Gelecek!

Gelen tahminlere göre Nest’in akıllı ev ürünleri ‘Home’ adıyla piyasaya sürülecek. Yani yeni geliştirilecek ürünler Google Home akıllı hoparlör, Home Termostat, Home Kamera ve Home Kapı Zili gibi çeşitli ürünler Google’ın hizmetleri ile entegre olmuş şekilde sunulacak.

Bildiğiniz üzere Google ile Amazon çok iyi iki rakip. Amazon’un böyle bir piyasada yer almasının ardından Google’ın piyasaya girmemesi beklenmezdi. Bulut teknolojileri ve yapay zeka konusunda önemli çalışmalarda bulunan şirket, yeni yapacağı Home piyasasında Nest’in patlamasını sağlayabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *