Earth Ne İşe Yarar Nereden İndirilir
15 Eyl, 2014 21:32 tarihinde eklendi

Earth Ne İşe Yarar Nereden İndirilir

Earth Ne İşe Yarar Nereden İndirilir

Google Earth aslında bir uydu fotoğrafları görüntüleme programıdır. Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin olduğu tüm dünyanın yüksek çözünürlük olarak uydudan çekilmiş fotoğraflarının görüldüğü bir yazılım veritabanı.

Daha önce dünya yörüngesine gönderilmiş uydular aracılığıyla alınmış yüksek çözünürlüklü seçilmiş resimlerin biz kullanıcılara ücretsiz olarak sağlayan hizmettir. Google Earth hizmetini kullanarak tüm dünyanın her noktasını gezebilir yüzey şekillerini,yüzeyin kodlarını, iki nokta arasındaki mesafeyi ya da sokak görüntülerini bilmediğiniz yerleri daha yakından görebilmenizi sağlamaktadır.

İnternet bize belki bilgiyi sunuyor olabilir fakat Google servisleri artık günümüzde bize bundan çok daha fazlasını sunuyor. Google Earth de bunun en büyük ispatlarından birisi. Hiç gitmediğiniz yerleri görmek istemez misiniz? İşte Google’un Earth servisi de tam olarak bizlere bunu sağlıyor. Peki açıklamalı olarak Google Earth nedir hadi geniş bir bakış atalım. Google insanların bilgisayarları ile istedikleri yerlere sanal olarak gitmesine yardımcı olacak olan projesi Google Earth’ün temellerini bundan yıllar önce attı. O günden bugüne geliştirilen servis sayesinde dünyanın birçok yerini bilgisayarınız başından sanal olarak gezebilmeniz mümkün. Elbette Google Earth gerçek zamanlı çalışan bir uygulama değil fakat size gerçek zamanlı gibi mekanlardan kareler sunuyor.

Bunun yanı sıra zamanda yolculuk yapmanıza da olanak sağlıyor. Şöyle düşünün ki bir yerin bundan 5 sene önceki durumunun ve görünüşünün nasıl olduğunu bilmek istemez misiniz? İşte Google Earth size sadece sanal bir gezinti değil bunun yanı sırada zaman içerisinde yolculuk yapmanıza yardımcı oluyor. Fakat elbette her mekan için zamanda geri gidebilme gibi bir seçenek aktif değil fakat popüler mekanların genelinde Google Earth’ü kullanarak daha önceki yıllardaki görüntülerine gidebilmek mümkün. Google Earth üstelik bunların hepsini kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak sunuyor ve şuanda neredeyse tüm cihazlar için Google Earth’e dair bir uygulama bulabilmek mümkün.

Google Earth Nerden İndirebilirim

Google Earth’ü kullanarak cihazlarınızın tümünden istediğiniz herhangi bir adres üzerinde dilediğiniz gibi oturduğunuz yerden sanal bir gezinti yapabilirsiniz. Tabii, bu sanal gezintiyi gerçekleştirmek için de öncelikle Google Earth indirilmiş bir cihazınızın olması gerekecek. Bu yazımız ile de tüm cihazlar için Google Earth nasıl indirilir cevaplamış olacağız.

PC için Google Earth indir

Bilgisayarınızdan Google Earth’in geliştirilmiş son sürümü ile birlikte istediğiniz mekanı ziyaret edebilir ve o mekanın çok daha önceki yıllarda nasıl bir görüntüye sahip olduğunu Google arşivleri sayesinde görebilirsiniz. Google Earth’i PC’nize indirmek için http://google-earth.en.softonic.com/mac adresine gitmelisiniz.

Android için Google Earth indir

Android cep telefonlarınızda veya tablet bilgisayarlarınızda da Google Earth’ün uygulaması indirerek çok daha pratik şekilde Google Earth servisinden faydalanabilmeniz mümkündür. Google Earth’ün Android cihazınız ile uyumlu olan sürümünü indirmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth&hl=tr adresine gidebilirsiniz.

iOS için Google Earth indir

iPhone ve hatta iPad için Google Earth uygulaması bir süreliğine AppStore üzerinden kaldırılmıştı şimdi ise en güncel sürümü ile birlikte Google Earth tekrardan iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için uyarlandı. Google Earth’üiPhone ve iPad cihazlarınıza https://itunes.apple.com/us/app/google-earth/id293622097?mt=8 linki ile app storeden indirebilirsiniz.

Windows Phone için Google Earth indir

Hergün biraz daha büyüyüp gelişen Windows Phone işletim sistemi için de artık bir Google Earth uygulaması yayınlandı. Bu uygulama sayesinde artık Windows Phone işletim sisteminin tüm sürümlerinde Google Earth’ü çalıştırabilmek mümkün. Windows Phone Google Earth’ü indirmeniz için http://www.google.com.tr/intl/tr_ALL/mobile/google-mobile-app/ adresine gidelirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *