Google Cloud Nedir?
10 Nis, 2019 18:30 tarihinde eklendi

Google Cloud Nedir?

Google Cloud Nedir?

Google Cloud, Google’ın sunucu alt yapı hizmetlerini son kullanıcıya sunduğu bir bilgi platformudur. Google arama motoru ve youtube gibi sitelerinde kullandığı bir uygulamadır. Basit web sitelerinden kompleks uygulamalara kadar birçok yazılıp Google Cloud ile geliştirilebiliyor. Sunucu geliştirme araçlarıyla kurumsal çözümler sunan bir programdır. Google Cloud platformunu uzaktan yönetmek ve hızlı bir şekilde kullanabilmek için Filezilla ftp bağlantısı kurmanız programı daha iyi kullanabilmenizi sağlıyor. Google Cloud ftp uzantısı ile verimli ve kolay kullanım olanakları sunuyor. Filezilla Google Cloud web sitenizin dosyalarını doğrudan kolay bir şekilde yönetebilmeniz için kullanmanız gereken ftp işlemcisidir. Google Claod ile Filezilla arasında şifreli anahtar bağlantıyı kurduğunuzda çok daha doğru sonuçlar alırsınız.

Google Cloud Kullanımı

Google Cloud platformunu kullanmak için öncelikle bilgisayarınıza programı kurmanız gerekir. Google Cloud sayfasına Google hesabınız ile giriş yapın. Google hesabınız yoksa hemen bir hesap açmanız gerekir.

Google Cloud platformu için ilk ay ücretsiz kullanım hakkı tanıyor. Free seçeneğini işaretleyerek indirmeyi gerçekleştirin.

Platformu daha verimli kullanabilmek için Filezilla uygulamasını da indirip uygulamayı ftp işlemci ile birleştirip kullanmanızda fayda vardır. Google Cloud kullanımı Google’ın hazırladığı yönlendirmeler ile oldukça rahat ve kolaydır.

Kullanımı ile ilgili hazırlanan Türkçe videolardan faydalanarak tüm ayrıntıları öğrenerek verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Google Cloud mail özelliği ile platformun kullanımı konusunda problem olduğundan iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Google Cloud Server

Google Cloud server özelliği güçlü bir alt yapıya sahip olan platformun en önemli özelliklerindendir. Alt yapı özelliği ile milisaniyeler içerisinde milyarlarca arama sonucunun döndürülmesi, ayda 6 milyar saat youtube videosu sunulmasını, 1 milyar Gmail kullanıcısı için depolama alanı sağlaması gibi üstün özellikler sunar. Google Cloud vds donanım seviyesinde yapılan sanallaştırma özelliğidir. Google Cloud vps ise işletim sistemi seviyesinde gerçekleştirilen sanallaşmadır. Vps kaynakları paylaştırılan bir sunucu olmasına rağmen Vds tamamen size özel bir sunucu özelliğidir. Google Cloud server özellikleri ile web siteleri için çok faydalı yapıdadır.

Google Cloud Web Hosting

Google Cloud web hosting özelliği web sitenizi daha güvenli bir ağ içinde barındırmanızı sağlar. Hızlı yüklenen ve çökmeyen bir web sitesine sahip olmanızı sağlar. Web siteniz internet trafiğinde hızlı bir sıçrama ile yükselir. Çok katmanlı güvenlik alt yapısı sunarak web sitenizi ve müşterilerinizi saldırılara karşı korur. Bilgisayar korsanları ve hizmet reddi saldırılarına karşı web sitenizi güvenlik altına almak isterseniz Google Cloud kullanmalısınız. Web barındırma işlemini Google Cloud programına bıraktığınızda kullanacağınız kaynaklar kadar ödeme yapmanızı sağlar. Web site içeriklerinizi düzenli olarak belirli kurallar ile depolamanızı sağlar. Böylece tüm arşivi yönetmeniz çok daha kolay olur. Google Cloud ile web siteniz çok daha profesyonel hale gelecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *