Google Haberler Nedir? Ne İşe Yarar?
12 Mar, 2016 0:44 tarihinde eklendi

Google Haberler Nedir? Ne İşe Yarar?

Gündemden son haberleri ve son gelişmeleri anlık olarak takip edip kaliteli haberler okumak ister misin? Cevabın evet ise Google’ın haberler servisi bu konuda senin için en iyi seçim olacaktır. Google Haberler servisi ile birbirinden kaliteli güncel ve dikkat çekici haberleri okumanız mümkün. Sürekli olarak güncellenen Google Haberler servisi bu sayede size 7 gün 24 saat eşsiz kaliteli haberler sunmak ile görevli.

Google Haberler’in çalışma mantığı

Google’ın haberler servisinin çalışma mantığından bahsedecek olursak; servis üzerinde özenle ve titizlikle seçilen binlerce kaliteli haber sitesi yer almakta. Bu haber siteleri, yayınladıkları haberin kalitesine ve güncelliğine bağlı olarak belirli aralıklarla haberlerini Google Haberler servisinde yayınlamaya hak kazanırlar. Google Haberler servisi içerisinde yer alan her haber sitesinin haberleri Google Haberler arşivinde yer alır fakat bu haberleri öne çıkarmak, Google tarafından belirlenen bir husustur. İlgili haberler Google Haberler servisinde öne çıkan haberler arasında yer aldığı takdirde, servisi ziyaret eden kişiler öne çıkan haberler arasında istediğini seçip hemen o haberi kolayca okuyabilmektedir. Yani burada hem haber sitesi kazanıyor, hemde ziyaretçi. Google Haberler sayesinde haber sitesi haberlerini daha çok kitleye ulaştırmış olurken, ziyaretçi ise daha kaliteli haber içeriklerini okuma fırsatına sahip oluyor. Bu ikili arasında Haberler servisi ise bir nevi aracı olmuş oluyor.

Google Haberler’e giriş ve kullanımı

https://news.google.com.tr/ Üzerinden ulaşabileceğiniz Google Haberler servisinde ilk girişte karşınıza öne çıkan haberler ve sizin için önerilen haberler çıkmaktadır. Öne çıkarılan haberler bölümünde o an Türkiye gündeminde ön plana çıkan haberleri görüntüleyebilirsiniz. Sol kısımda ise Dünya, Bilim/Teknoloji, Siyaset gibi daha pek çok kategoriden yararlanarak, seçmiş olduğunuz kategoriye ilişkin öne çıkan haberleri inceleyebilir ve okuyabilirsiniz.

Okumak istediğiniz haberin üzerine tıklayarak hızlı bir şekilde ilgili haberin yayınlandığı haber sitesine gidebilir ve haberi kolayca okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *