Goo Getduo Nedir, Nasıl Kullanılır?
8 May, 2019 19:54 tarihinde eklendi

Goo Getduo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Goo Getduo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Goo Getduo

Google uygulama alanında özellikle son yıllarda çok gelişmiş yazılımlara imza atmaktadır. Google getduo yani Google duo özelliği Anroid işlemci cep telefonları ve tabletlerde kullanılmaya başlanan görüntülü konferans olanağı sağlayan bir uygulamadır. Son derece gelişmiş ancak bir o kadar da basit tasarlanmış bir uygulama olarak kullanılmaya başlandı. Uygulama ve uygulanmanın kullanılması oldukça basit. Yalnızca Androis işlemci mobil cihazlarda kullanılmaktadır. Ayrıca, uygulamanın en önemli kısmı, İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarla da kullanılabilmesidir.

Google Duo Nedir?

Androis işlemci tarafından kullanılmaya sunulan, internet bağlantısı sorunu yaşanmadan kullanılabilen görüntülü konferans uygulamasıdır. Mobil ağ ve Wi-Fi ile aynı anda birinin kesilmesi durumunda görüşme kesilmeden rahatlıkla ağlar arasında geçiş yapabilen bir programdır. Aynı zamanda geniş güvenlik ağı ile konferansın başından sonuna kadar şifrelenerek görüşme sağlaması ile güvenlik sorununu aşmış bir uygulama. Uygulamanın görsel ara yüzü son derece şık ve güzel. İlk aramayı yapan kişi karşı taraf aramaya cevap vermeden aranan kişi ile ilgili görseller ekranda yayınlanmaktadır. Google uygulaması olan bu özelliğin diğer adı ise Knock-Knock olarak bilinmesidir. En popüler özelliği ise iki ayrı işletim sistemine sahip cihazlar arasında da kullanılabilir olmasıdır.

Google Duo Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Google getduo uygulamasını Google Play Store dan indirmek gerekiyor. Bunun için mobil cihazların programı kullanmaya uygun modele sahip olması gerekmektedir. Bu uygulama, Samsung S4, S5, S6, S7, S7 Edge, Note 7 modellerinde düzgün çalışmaktadır. İOS işletim sistemi mobil cihazlar ise, İphone 4S, İphone 5, İphone 4S, İphone 5, İphone 6, İphone 6S, İphone 6SE, modellerinde karşılıklı olarak kullanılmaktadır. İki farklı işletim sistemine sahip cihazlar, aynı anda son derece kaliteli video görüntüsü ile görüşmeleri kesintisiz yapabilmekteler. Uygulamaya sahip olmak son derece basit. Android işletim sistemi olan Google Play Store üzerinden program kolaylıkla indirilebilmektedir.

Program aynı zamanda, App Store üzerinden de indirilebilecek olması programın koordine bir program olduğunun göstergesi. Uygulamanın kullanımı ise, yüklenmesi kadar kolay ve basit. Önce uygulamayı uygulama mağazasında Google Duo uygulaması başlatabilir ve konuşmaya başlayabilirsiniz. Google Play Store veya App Store üzerinden indirin. Uygulama yüklendiğinde, rehberde kayıtlı herhangi bir kişi ile hemen çoklu görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı iki farklı işletim sisteminin de kullanabilecek olması, programın kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşması sağlanmış olacaktır. Uygulama her iki işletim sistemi kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Google getduo, videolu çoklu konferans uygulaması, şimdiden en popüler uygulamalar arasında yerini almış bulunuyor. Kullanıldığı ülkelerde en fazla indirilen ve kullanılan program olarak son derece popüler bir uygulama olarak kullanılmaya devam ediyor.

Google Duo Özellikleri

Google Duo uygulaması birçok özelliğe sahip ve kısa sürede çok sayıda kullanıcıyla buluşmuş durumda. Google Duo özellikleri;

  • Şık ve sade ara yüz
  • Aranılan kişi cevap vermeden kişinin görsel görüntüleri ekranda görünmekte
  • Yüksek çözünürlükte video görüntüsüne sahip
  • Farklı işletim sistemine ait cihazlarla aynı anda kullanılabilmesi

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *