Google Kurumsal Arama Nasıl Yapılır?
6 Ağu, 2019 15:27 tarihinde eklendi

Google Kurumsal Arama Nasıl Yapılır?

Google Kurumsal Arama Nasıl Yapılır?

Google arama motoru insanların hayatlarına girdiğinden beri internet üzerinden yaptığımız veya yapacağımız işler daha kolay hale gelmiştir. Artık tüm internet kullanıcıları farkındadır ki dünyada internet sitelerinin sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Bu nedenle insanlar Google kurumsal arama nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak etmektedirler.

Google arama motorunda yapacağınız aramalarda en verimli sonuca ulaşmak için bazı metotlar vardır. Kimilerine göre bu aranacak şeyin ne olduğunu çok iyi bilmekten geçmektedir. Ama şu da bilinmelidir ki Google artık ne arandığını ya da bir başka deyişle internet kullanıcılarının hangi bilgiye ulaşmak istediği konusunda yeterince akıllı hale gelmiş durumdadır.

Eskiden Google Kurumsal Arama için özel bir araç bulunuyordu. Bu aracın eski sayfasını ve neye benzediğini aşağıdaki şekilde görebilirsiniz. Ancak bu araç daha sonrasında Google tarafında kaldırıldı.

Google Da Kurumsal Arama Yapma

Google arama motoru artık internet kullanıcılarının neyi aramak istediğini tahmin edebilmektedir. Google bu hususta ne kadar gelişkin olsa da bazen ona kullanıcılarında yardım etmesi iyi olacaktır. Bu yardımlar neticesinde Google aradığınız sonuca sizi daha rahat ulaştırabilmektedir.

Google’dan daha iyi sonuçlar almak isteyen kişilerin yapması gereken bir takım hamleler mevcuttur. Bu hamleler neticesinde Google sizin varmak istediğiniz sayfayı daha hızlı bir biçimde önünüze getirmiş olacaktır. Google kurumsal arama nasıl yapılır sorusunun yanıtını öğrendiğiniz takdirde öğrenmek istediğiniz bilgiye ya da giriş yapmak istediğiniz siteye daha seri şekilde erişmiş olacaksınız.

Anahtar Kelimelerin Kurumsak Armada Önemi

Google’da arama yapılırken çoğunlukla anahtar kelimelerden yararlanılır. Ancak bu anahtar kelimeler her zaman bizlere istediğimiz sayfalara ulaştırmayabilir. Bu duruma sebep olan şey ise anahtar kelimelerin sıralamasında yaşanan yer yanlışlığıdır. Kelimelerin doğru bir biçimde sıralanması be nedenle çok önemlidir. Çünkü Google anahtar sözcükler nerede geçiyorsa sizi o sıralamaya uygun sayfaları gösteriri.

Ulaşmak istediğiniz şey ne ise Google bunu açıkça yazmalısınız. Açıkça yazılmış olan ifadeler sayesinde Google sizin neyi aradığınızı anlayabilmektedir. Arama sonuçlarının netleşesi için aradığınız şeyi beş ya da daha fazla kelime kullanarak yazmalısınız. Böylece Google kurumsal arama nasıl yapılır sorusunun yanıtını da vermiş olduk.

Tam Kelime Öbeği Araması

Google arama motorunda arattığınız şey kitap alıntısı, özlü bir söz ya da bu tarzda olan şeylerse bütün kelimeleri yazarak aratmanız daha sağlıklı bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde arama yapmanız sebebi en net sonuca ulaşmak içindir. Bu tarz aramalarda Google sizlere bu sözcüklerin yer aldığı neticeleri gösterecektir.

Eğer bir deyim, atasözü veya veciz bir söz aratacağınız zamanlarda bu sözlerin eğer yalnızca bir iki kelimesini yazdığınız takdirde sizlere bu kelimelerin içinde geçen sayfaları karşınıza çıkaracaktır. Eğer bu tarz bir arama yapacaksanız aradığınız söz neyse tamamını yazmalısınız. Google kurumsal arama nasıl yapılır diye merak eden kişiler bunu öğrendiği durumda daha net bilgilere ulaşacaklarından emin olabilirler. Böylece teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanabilirler.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *