Google Anket
29 Mar, 2019 12:28 tarihinde eklendi

Google Anket

Google Anket

Google Anket uygulaması Google tarafından kullanıcılarına sunulan yeni hizmetlerden biridir. Bu uygulama Google Survey tarafından geliştirilmiştir. Google Ödüllü Anketler olarak bilinen bu uygulamada kullanıcılar kısa anket sorularının yanıtladıkları takdirde Google Play kredisi kazanırlar.

Google Anket katılımı oldukça kolay olur. Bu uygulamayı mobil cihazınıza indirdikten sonra kendiniz ile ilgili olan temel soruları yanıtlamanız gerekir. Daha sonra anket gönderim sıklığını belirlemelisiniz. Gönderim sıklığı tercihinize göre azaltılabilir ya da arttırılabilir.  Bu aşamadan sonra anket alımına başlayabilirsiniz. Mobil cihazınıza size özel kısa ve alakalı bir anket hazırlandığında bildirim gelir. Google Anket sayesinde her anketi tamamlayarak şu an için 1,79 TL tutarında Play kredisi kazanabilirsiniz. Anket soruları içinde “ size göre en çekici tanıtım hangisi”, “sizce en iyi loğa hangisi” gibi kolay sorular olabilir.

Google Anket Nedir

Google Ödüllü Anketler olarak bilinen bu uygulama anket sorularını yanıtla ve Google Play kredisi kazanma mantığı ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Sizin ayarladığınız gibi haftada bir anket ya da daha fazla sayıda anket sıklığı ile bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Şu an için anketlerden genellikle 1,79 TL Play kredisi kazanılsa da her anket için farklı ödüller olabilir. Ancak anketler ile kazanabileceğiniz en yüksek ödül 1,79 TL olarak belirlenmiştir. Anketlerdeki soru sayısı ise değişken olsa da en fazla altı tane oluyor.

Google Anket Ne İşe Yarar

Google Anket ile kazanılan ücretler Google Play kredisine dönüşmektedir. Kazandığınız krediler ile Google Play Store içinden ücretli olan oyunlar, uygulamalar, temalar, film, kitap gibi ürünleri alabilirsiniz. Kısa sorulardan oluşan anketleri yanıtlayarak Play Store içindeki ücretli uygulamalara herhangi bir bedel ödemeden sahip olabilirsiniz.  Özellikle indirime giren, haftanın fırsatı olarak sunulan uygulama, film, kitap ve oyun almak için ödüllerinizi kullanabilirsiniz.

Google Anket Nasıl Kullanılır

Mobil cihazınız ile Google Play Store içinden Google Ödüllü Anketler uygulamasını seçerek indirin. Uygulamada karşınıza çıkan formu doldurun. Formun içinde sorulan soruların doğru yanıtlanması ya da yanıtlanmaması sizin tercihiniz. Yani ev adresinizi, kat ve daire numaranızı doğru yanıtlamak zorunda değilsiniz. Geliriniz için sorulan soruya da belirtmek istemiyorum gibi bir yanıt verebilirsiniz. Sorulan sorulara doğru yanıt vermemeniz sizin için dezavantaj olmaz. Çünkü burada çok büyük meblağlar kazanmayacaksınız.

Formu eksiksiz doldurduktan sonra bir deneme anketi ile karşılaşacaksınız. Bu anketi yanıtlamanız size para kazandırmayacak. Ancak anketin yanıtlanması ile hesabınızın doğrulama sürecini başlatmış olacaksınız. Google Anket katılımınız için başlayan bu sürecin ne kadar süreceğini söylemek biraz zor. Hesabınızın doğrulaması için uzun süre bekleyebilirsiniz. Hesabınız doğrulandığı zaman bir bildirim alacaksınız. Size gönderilen gerçek anket sorularını yanıtladığınızda Google Play kredisi kazanmaya da başlıyorsunuz.

Google Anket uygulamasına ülkeleri tek tek eklemeye başladı. Bunların arasında Türkiye’de bulunmaktadır. Uygulama ile hem zaman geçirebilir hem de küçük de olsa kazanç elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *