Google Kitaplar Nedir?
12 Şub, 2016 23:46 tarihinde eklendi

Google Kitaplar Nedir?

Google Kitaplar Nedir?

Son zamanlarda oldukça rağbet gören bir uygulama olan ve Google’ın da oldukça önem vererek Play Store’de ön plana aldığı uygulaması; Google Kitaplar, oldukça ivme kazanan ve oldukça da kazandıran bir servis olarak karşımıza çıkmakta. Bu servis sayesinde, günümüzün yazarları ve yayın evleri; kitaplarını mobil okumaya uygun olarak tasarlayıp serviste kataloga sokabiliyor ve satabiliyorlar. Bazı kitaplar ücretsiz, bazıları ücretli olarak değişmekle birlikte, bu durum aynı zamanda bir kazanç kapısı olarak da karşımıza çıkabiliyor.

Google Kitaplardan Para Kazanılabilir mi?

Google Kitaplar servisi üzerinden, para kazanılabilir ancak oldukça uğraştırıcı bir durum söz konusu. Belli başlı stratejiler ve planlar üzerinden yürüyüp kitaplarınızı o şekilde yayımlamalısınız, aksi halde; alıcı çekebilmeniz oldukça zor.

Örneğin, bir kitabınızı ücretsiz olarak kullanıcılara takdim edip, ikinci serisini yazıp onu ücretli yapmanız halinde, eğer kitap tutuldu ise; sizin kitabınızı satın alabilirler. Ancak, pat diye kitap yayınlayıp TL cinsinden o kitaba ücret koymak, alıcı bulamamanıza sebep olacaktır ve kitabınız herhangi bir biçimde müşteri bulamayacaktır. Dolayısı ile kitaplar servisindeki pek çok kitabın arasından kayıp gidebilir de.

Google Kitaplara Nasıl Kitabımı Ekleyebilirim?

Google kitaplara kitap eklemek bir Google Play kullanıcısı iseniz oldukça kolay. Google Kitap Ortağı adında bir servis ile, yayıncılar ve yazarlar kitap dosyalarını, Google’a gönderebilirler. PDF ve Epub olarak iki formatta da gönderebileceğiniz kitaplarınız, Google editörleri tarafından incelenir; ardından Google Play İş Ortakları Merkezi üzerinden, fiyatlama, ayrıntı ve benzeri ayarlarınızı yönettikten sonra; oldukça kolay bir şekilde Google Kitaplar servisine kitaplarınızı ekleyebilirsiniz. Elbette, hangi ülkeye hitap edeceğini ve hangi ülkelerde görüntüleneceğini de seçmeniz gerekmekte. Tüm barındırma, satış ve servis işlemleri Google tarafından otomatik olarak yapılır ve siz hiçbir şey ile uğraşmadan, kitabınız satıldıkça para kazanmış olursunuz.

Google Herhangi Bir Komisyon Alıyor mu?

Google Kitaplar servisi, satılan her kitaptan elbette belli bir komisyonu kendine kesmektedir. Ancak, hem ön izleme, hem satış, hem rapor ve istatistik sağladığından bu durum oldukça anlaşılabilir de gelebilir zira oldukça uğraşsız bir şekilde kendi kitabınızı sadece dükkâna ekleyip satmaktasınız. Kısaca, evet; Google Kitaplar, eklediğiniz kitaplardan satıldığı takdirde ufak bir komisyon alıyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *