Google Glass Telefona Bağlanabilir mi?
21 Ara, 2018 21:30 tarihinde eklendi

Google Glass Telefona Bağlanabilir mi?

Google Glass Telefona Bağlanabilir mi?

Google Glass telefonlara bluetooth aracılığıyla bağlanılır. İOS işletim sistemi ya da Android ile MyGlass uygulaması sayesinde cihazın ayarları yapılır. İletişim gerçekleştiren cihazlar etkileşimde iken Google Glass üzerinden görülen her detay telefondan da görülebilir durumda olur. Google Glass telefona bağlanabilir mi sorusuna verilebilecek en doğru yanıt geliştirilmeye devam eden cihazın şuan için bu amaç için geliştirilen kapsamlı bir uygulamaması olmamakla beraber daha çok bluetooth ile bağlantı kurulması mümkün olmasıdır. Cihaz bluetooth ile bağlanmanın ardından internet bağlantısına ihtiyaç duyulur. Android cihazın internet bağlantısı da Google Glass ile kullanılabilir. Bu işlemi gerçekleştirmenin yolu Bluetooh ya da Wireless’dan bağlantı kurmaktır.

Telefona Bağlanarak Ne Yapılabilir?

Şuan için 71 uygulama ile hizmet veren Google Glass Twitter, Youtube, Gmail, Facebook, Shazam, Evernote ve Path gibi birçok uygulamayı bulundurmaktadır. Google Glass telefona bağlanabilir mi? Google Glass ile telefona bağlanarak ne yapılabilir sorusuna yönelik çeşitli cevapları vermek mümkündür. Bilinenlerin dışında da çeşitli uygulamalar bulunduran Google Glass AllTheCooks isimli yemek tarifi uygulaması ile telefondan bağlanarak da izleme ve dinleme özelliklerinden yararlanılmaktadır. Bu sayede cihazda görüntülenen tüm uygulama sayfaları cihaz üzerinden de görüntülenebilir ve kontrol edilebilir. Tüm bunların yanı sıra cihaz iGaranti ürünü uygulaması olan resmi banka uygulamasını bulundurmaktadır. Garanti Bankası’nın bu uygulaması cihaz için Amerika dışından olan tek uygulamasıdır.

Google Glass Nerelerde Kullanılabilir?

Google Glass çok çeşitli kullanım alanlarına sahip bir cihazdır. Ürün kişinin bakış açısını eller-serbest özelliği ile kontrol eder. Bu sayede de farklı kullanım alanlarının ortaya çıkmasını sağlar. Arttırılmış gerçeklik özelliği sayesinde eğitim alanında, sağlıkta, seyahat esnasında kullanılır. Eğitim alanında deney yaparken bu süreç cihazla kaydedilebilir. Aynı zamanda LiveStream özelliği sayesinde canlı yayın da yapılabilir. Bu da eğitim alanında deneylerin canlı şekilde sınıflarda paylaşılmasını mümkün kılar.

Sağlık alanında Google Glass telefona bağlanabilir mi ve bu şekilde kullanmak mümkün olur mu? Bu sorunun cevabı ise ameliyatlarda kullanımıdır. Emin olunmayan durumlarda ameliyat sırasında telefona bağlanarak internet bağlantısı sayesinde kolayca bilgi toplanabilir. Arama ve mesajlaşma özelliği sayesinde kendinden daha deneyimli olan kişilerden bilgi alınabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *