Google + Button Nasıl Eklenir
23 Eki, 2014 22:41 tarihinde eklendi

Google + Button Nasıl Eklenir

Google + Button Nasıl Eklenir

Google, arama motoru olarak gün yüzüne başladığı piyasada yeni gelişmelerle yoluna devam ediyor. Arama motorlarının sayısının, niteliğinin ve çeşitliliğinin her geçen gün arttığı ortamda ayakta kalmayı başaran ve zirveyi kimseye bırakmaya niyeti olmayan Google, sosyal medya siteleriyle giriştiği mücadelede de her türlü yeniliği deniyor. Bazı uygulamalarının tutmayıp yerine yenilerinin eklendiği seçenekleriyle kullanıcı karşısına çıkmakta.

Google +, çoklu ve görüntülü sohbet seçenekleriyle alışılmışın dışında bir konuşma ortamı yaratan hangouts, konum paylaşımı için sıklıkla başvurulan Google maps ve kendi sistemi içerisinde bulundurduğu video, ses kayıtları, fotoğraf ve görüntü gibi çeşitli medya paylaşımlarına imkan verme seçeneği ile adından söz ettiriyor. Peki bu Google + button nasıl eklenir? Bu sorunun ardından bakışlar işin uzmanlarına çevriliyor.

Zira internet kullancılarının bir çoğu Google +’ın avantajlarını ve uygulama sisteminin boyutlarını tam olarak bilmezken yeni olarak ortaya çıkmış bir seçeneği hakkında herkesin söz sahibi olduğu bir ortam da söz konusu olamıyor. + buttonu, websitelerini kullanmak ve geliştirmek ve paylaşmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak geliştirilmiş bir seçenek. Google + buttonu nasıl eklenir sorusunun cevabı Google’un kendi içeriğindeki sorularda da yer alıyor.

Google + buttonu nasıl eklenir sorusuna verilecek en kısa ve kolay cevap ise;

https://developers.google.com/+/plugins/badge/config adresine Google+ sayfanızı web sitenize bağlamak için tıklayın.

Öncelikle google + numaranıza ihtiyacınız var bunun içinde daha önce yayınladığınız linklerden birine ve kullandığınız tarayıcıdan altdaki resimde görüldüğü gibi numaranızı alıyorsunuz.

google-button-nasil-eklenir

Daha sonrada altdaki resimde anlatığımız gibi Google+ sayfasına bağlantı oluştur kısmındaki boşluğu doldurup Stilinizi seçin ve önizlemesini görüntüleyin kısmıdan tercihlerinizi yapıtkdan sonra Kodu alın kısmından hazır javaScript kodunuzu Ctrl+v veya sağ tıklayıp kopyalayabilirsiniz.

google-button-nasil-eklenir-1

Eğer Google+ profilinizin bileşenlerini oluşturmak ise amacınız https://developers.google.com/+/plugins/badge/personal-config bu bağlantıyı tıklayın.

https://developers.google.com/+/plugins/badge/personal-config Bu bağlantıyıkullandığınızda açılan sayfada Google+ profili bileşen kodu oluşturup sitelerinizi duyurabilirsiniz profiliniz için diğer yukarıda verdiğim bağlantıyı kullanırsanız ekleyeceğiniz kodlar çalışmayacaktır bu nedenle sayfa veya profil ayrımını doğru anlayın. Gerekli JavaScript’i içerebilmek ve bir adet + buttonu ekleye bilmekten geçmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *