Google Classroom Nedir?
30 Kas, 2018 18:58 tarihinde eklendi

Google Classroom Nedir?

Google Classroom Nedir?

Google uygulamalarına her geçen gün yenisi eklenmektedir. Hayatımızı her açıdan kolaylaştıran bu uygulamalar bilgisayar, tablet ve Android işletim sistemine sahip cep telefonları üzerinden kullanılabilmektedir. Son zamanlarda Google Classroom uygulaması eğitimcilerin dikkatini çeken bir uygulamadır. Google Classroom nedir?  Aslında Google Classroom internet üzerinden eğitimin daha yaygın bir şekilde verilmesini sağlayan aracı bir uygulamadır. Öğretmenlere sağladığı faydalar ve öğrencilere kolay iletişim sağlaması ile kullanımı hızlıcı yayılmaktadır. Google Classroom uygulamasını kullanabilmek için hem öğretmenlerin hem öğrencilerin bu uygulama üzerinden hesap açması gerekmektedir. Eğitimcilere özel kullanım alanı sağlayan uygulamanın kullanım şekli oldukça basittir.

Google Classroom İle Neler Yapılabilir?

Uygulama girişi yapıldıktan sonra uygulama üzerinden sınıf oluşturmak mümkündür. Google Classroom nedir? Öğretmenlerin kolaylıkla ödev oluşturmalarını sağlayan bir uygulamadır. Dökümanları her bir öğrenci için ayrı ayrı oluşturma kolaylığı sağlamaktadır. Öğrencilere verilen ödevlerin sistem üzerinden tekrar öğretmene gönderilmesini sağlamaktadır. Uygulama üzerinden her bir öğrenci için bir klasör oluşturmak mümkündür. Böylece öğrencilerin ödev durumu rahatlıkla takip edilebilmektedir. Aynı zamanda bu sistem üzerinden öğretmen öğrencilerin çalışmalarının ne aşamada olduğunu görebilmektedir. Öğrencilerden anında geri bildirim alan öğretmen not verebilmektedir. Hem öğretmenin hem öğrencinin zamandan tasarruf etmesini sağlayan sistem yoğunluğu her geçen gün artmaktadır.

Google Classroom Kullanmanın Avantajları

Google Calssroom nedir? Sorusuna verilen cevaptan sonra hem öğretmen için hem öğrenci için sağladığı faydalara bakıldığında: Kolay kurulum ile bir an önce aktif olarak kullanmak mümkündür. Diğer bir olumlu yönü zamandan tasarruf etmeyi sağlamasıdır. Tek bir yerden oluşturulun ödevler hızlıca öğrencilere dağıtılmaktadır. Dağıtılan ödevlerin öğrencilerdeki durumu kontrol edilebilmektedir. Biten ödevlere anında not verme kolaylığı bulunmaktadır. Öğretmenler için ders konusunda diğer önemli bir konu sınıf ve ders düzenidir. Öğretmenler bu uygulama ile hem ödevleri hem de sınıf materyallerini Google Drive klasörüne kısa sürede yerleştirebilmektedir. Sınıf içinde tartışılacak konu bu uygulama üzerinden öğrencilere duyurulabilmektedir. Uygulama üzerinden kaynak paylaşımı ve soru cevap yöntemi kullanılabilmektedir. Her açıdan kolaylık sağlayan bu uygulama eğitimin daha faydalı ilerlemesine katkı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *