Google Giriş Yap
28 Nis, 2019 20:47 tarihinde eklendi

Google Giriş Yap

Google Giriş Yap

Google Giriş Yapmak

Teknoloji hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Eskiden fiziksel güçle yaptığımız birçok şeyi artık birkaç tıkla halledebilmekteyiz. Örneğin birinden bir belge almamız gerektiğinde, yanına kadar gidip belgeyi almamız gerekirdi. Oysa şimdi birkaç tıklama ile belge bilgisayarımıza gelmektedir. Bilgisayarın hayatımızda olması ile birlikte küçük büyük herkes kullanmayı öğrendi.

Böylece çoğu kişinin mail adresi bulunmaktadır. Kullanıcıların bazıları iş için bazıları sosyal çevresi için bazıları ise işlerini kolaylaştırmak için mail adresi hesabı oluşturmaktadır. Gmail her yaştaki kullanıcısına kullanım rahatlığı sunmaya özen göstermektedir. google giriş panelinde zaman içinde değişiklikler yapmıştır. Yapılan değişikliklerde kullanıcıların daha hızlı ve pratik kullanımını sağlamaktır.

Giriş ekranında değişiklik yapılınca ilk zamanlar bazı kullanıcılar sahte giriş ekranı olduğunu düşünerek kaygı yaşayabiliyor. Fakat zamanla yeniliğe alışılıyor. Değişiklikler genellikle tasarımda olmaktadır. google giriş yap, e-posta adresi girme, oturum açma ve şifreyi girme gibi hususlar değişmemektedir.

Gmail Hesabımda Kişi Engellemeyi Nasıl Yapabilirim?

Kişi engelleme özelliği gmailde bulunmaktadır. Kişi engellemeyi yapabilmek için;

 • Öncelikle mailinizi açmanız ve gelen kutusuna girmeniz gerekir.
 • Gelen kutusunda engellemek istediğiniz mail adresinin bulunduğu yerde yanıtla seçeneğinin yanındaki alta doğru olan ok şeklindeki simgeye tıklanmalıdır.
 • Açılan pencerede …. kişisin gönderilerini engelle şeklinde bir ibare çıkacak o ibarenin tıklanmalıdır. Bu işlem yapıldığında artık o mail adresinden size herhangi bir ileti gelemez. Engellemiş olduğunuz kişinin iletilerini Engelli etiketi altında görülebilir.

Mail adresinizin ayarlarında değişiklik yapabilmek için google girs yapıldıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ayarlar sekmesi tıklanmalıdır. Açılan sayfada yapabileceğiniz bütün ayarlar gösterilmektedir. Google hesabınıza giriş yaparken bazı sorunlarla karşılaşmanız söz konusu olmaktadır. Bu sorunların başında da şifre hatırlamamak yer almaktadır.

Gmail Şifremi Hatırlamıyorum Ne Yapmalıyım?

İnsan unutmalarıyla meşhur olan bir varlıktır. Hayatta büyüğüyle küçüğüyle birçok şeyi unutmaktayız. Google insanların bu özelliklerini bilerek mail adreslerinin şifrelerini unutmalarına karşı tedbir almıştır.

Bir kişi daha önce Google+ veya Gmail adreslerini açtıysa bir hesabı olduğu anlamına gelir. Bu hesabı açabilmek için şifrenizi kullanmalısınız. Şifrenizi unuttuysanız mail adresiniz yazdığınız sayfanın altında şifremi unuttum diye bir sekme vardır.

Bu sekme tıklandığında, hesabınızı oluştururken girdiğiniz ikinci mail adresine hemen şifre sıfırlama maili gelecektir.

Bu maili alabilmek için ikinci mail adresinizin kullanılır olduğuna ve güncel olduğuna dikkat etmelisiniz.

Yedek adres için google giriş yap işlemiyle girilip sıfırlama işlemi gerçekleştirilir. Yedek mail adresinin Gmail olması şart değildir.

Google Giriş Ekranıyla İlgili Yaşanan Sorunlar

Google giriş ekranı ile ilgili bazı sıkıntılar yaşanabilir Bunlar;

 • Google giriş ekranında donma ve yazma sorunun yaşanması. Bu sorun gelen olmayıp kişinin kullandığın bilgisayardan kaynaklanmaktadır. Kişinin cihazında sanallaştırma devre dışı bırakılmış olabilir. Veya sanallaştırma virüs koruma programları gibi uygulamalar tarafından kullanılıyor olabilir. Google giriş ekranında donma veya yazma problemi yaşandığında sanallaştırma etkinleştirme işlemi yapılmalıdır. Tabi önce sanallaştırmanın kullanılıp kullanılmadığı tespit edilmelidir. Sanallaştırmayı etkinleştirmek için gerekli olan bağlantı tıklanarak işlem gerçekleştirilir. Bunun için grafik kartı sürücülerinin güncellenmesi de sorunu çözmek için yardımcı olabilir.
 • Google giriş ekranı küçük olup tıklanma problemi yaşanabilir. google giri ekranı küçük olduğunda ana pencerenin köşelerini sürükleyerek yeniden boyutlandırma denenmelidir. Şayet bu işlem yardımcı olmazsa giriş ekranı kapatılıp tekrar açılmalıdır.

Oturum Açma Sayfasında Boş Ekran Olursa

İnternet kullanılırken bazen farklı engeller yaşanabilmektedir. Bilgisayarınızda Android işletim sisteminde bulunan programları kullanmak için BlueStacks uygulamasının kullanılması gerekir. BlueStacks kullanmaya başlamak için Google hesabı açılmalıdır. Bazen bu işlemi yaparken oturum açın sayfasında boş ekranla karşılaşma problemi yaşanabiliyor. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşanlar BlueStacks’i kapatıp tekrar başlatarak yeniden başlatmalıdır. Şayet bunu yaptığınız halde sorun çözülmediyse BlueStacks’i kaldırıp yeniden yüklemeyi denemelisiniz.

 

 

Anahtar kelimeler: google giri, google giriş, google giriş yap, google girs

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Zehra

  İyi

  • access_time 17 Nis 2020, 16:48
  • Cevapla
  • Melik

   Beğendiğiniz için teşekkür ederiz efendim.

   • access_time 18 Nis 2020, 19:35
   • Cevapla