Google Hesabı Açma
13 May, 2019 19:49 tarihinde eklendi

Google Hesabı Açma

Google Hesabı Açma

Google hesabı açma

Google hesabı oluşturmak için iki farklı yol izlenebilir. Bu yolların biri Gmail hesabı sahibi olmaktır. Bir Gmail hesabınız olursa hesabınızı aynı zamanda Google hesab aç olarak kullanabilirsiniz. Tek kullanıcı adı ve şifre ile Google hesaba gir ve işlemlerini tamamla. Gmail hesabınız ile tek bir hesap altında Google hesabına da sahip olabilirsiniz. Ancak Google bu konuda ısrarcı değil. Başka bir mail hesabı olanlar da Google hesabı açma konusunda özgürler. İstedikleri zaman bir Google hesabı sahibi olabilirler. Yani Gmail uzantılı mail adresiniz olmasa bile Google hesabı açabilirsiniz.

Gmail ile Google hesabı aç

Gmail mail adresiniz varsa Google sayfasına girerek karşınıza çıkan formda kişisel bilgilerinizi doldurarak, hesabınızı onaylayabilirsiniz. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Gmail adresiniz dışında kendi adınıza kayıtlı bir Google hesabınız olacak. Google hesabı ile oturum açma için Gmail adresinde kullandığınız şifre ve kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer Google servislerinde de aynı şifre ve kullanıcı adı ile hizmet alabileceksiniz.

Gmail olmadan Google hesabı aç

Gmail hesabım yok ve Google hesabı açamıyorum diyenler de bir Google hesabı sahibi olabilirler. Bunu yapabilmek için Google hesaba gir ve buradaki hesap oluşturma sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Karşınıza çıkan kayıt formunu doldurmak üzere kullanıcı adı belirleyin. Daha sonra alt kısımdaki geçerli e posta adresini kullanmayı tercih ediyorum seçeneğini tıklayın. Bu şekilde sahip olduğunuz e posta adresiniz ile Google hesabı açabileceksiniz. Google hesabınızı açtıktan sonra diğer tüm Google servislerini kullanabilirsiniz. Bütün servislerde Google hesabı ile oturum açma sırasında kullandığınız şifreyi ve kullanıcı adını kullanabilirsiniz.

Google hesabı silmek için

Hesabınızı bir şekilde silmeye karar verdiyseniz Google hesabı oturum açma işlemini yaparak hesabınıza giriş yapın. Burada hesap tercihleri kısmına giriş yaparak buradan hesabınızı ya da hizmetleri silin kısmına tıklayın. Google hesabınızı, verilerini sil seçeneği tercih edilerek, altta bulunan onay kutularını da işaretleyin. En son aşamada hesabı sil kısmına tıklayarak işlemi tamamlayın.

Cep telefonundan Google hesab aç

Android telefon kullananlar mutlaka bir Google hesabı sahibi olmalıdır. Bu sayede Google hesabı gelen kutusu kontrolü, Google hesabı ile oturum açma daha kolay olacaktır. Ayrıca Google hesabınız olmadığı takdirde Google Play Store özelliğinden yararlanamaz, uygulamaları, oyunları ve diğerlerini telefonunuza yükleyemezsiniz. Telefonunuzu da güncelleştirmeyi unutun. Android işletim sistemli telefonlarınızda Google hesabı oturum açma için Gmail hesabınız da olmalı. Gmail hesabınız olursa daha kolay oturum açabilirsiniz.

Telefondan Google hesabı açma için ilk aşamada menüye girmelisiniz. Menüden ayarlar seçeneğine tıklayın. Daha sonra hesaplar kısmına girerek telefonunuzdaki hesaplar kısmına giriş yapın. Bu sayfada altta bulunan yeşil artı simgesine yani hesap ekle butonuna tıklayın. Açılan alandan Google seçimini yaparak işlemlerinize devam edin. Önce siyah bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Altta yer alan yeni hesap seçeneğine tıkladığınız zaman adınız ve soyadınız talep edilecektir. Bu bölümü doldurunca alttaki sağa doğru olan oka tıklayın.

Bu aşamadan sonra e posta adresinizi girmeniz gerekecek. Belirlediğiniz bir kullanıcı adını seçerek e posta hesabınızın adını da düzenleyebilirsiniz. Bundan sonra şifrenizi oluşturmanız gerekecek. Şifre için en az sekiz karakterden oluşan güçlü bir şifre belirlemelisiniz. Harf ve rakamlardan oluşan şifrenizi bu sayfaya yazın. Şifrenin tekrarını da alta yazın.

Bundan sonraki aşama herhangi bir şekilde Google hesabınızın çalınması halinde hesabınızı kurtaracak işlemleri yapmaktır. Yani Google şifre kurtarma ayarlarını da yapmalısınız. Bu seçenekte cep telefonunuzun numarasını girerek onaylamanız gerekecek. Fakat burada Google hesabınızı açarken kullanacağınız cep telefon numaranızı kullanamazsınız. İsterseniz bu seçeneği şimdi değil seçeneğini seçerek atlayabilir, daha sonra yapabilirsiniz.

Google hesabı açma için kalan son adımlarınızda hizmet şartları ve gizlilik politikasını kabul etmeniz gerekecek. Bu bölümü okuyarak kabul ediyorum seçeneğine tıklayın. İşlemi yaptıktan sonra resimdeki metni onay kutusuna yazarak Google hesabı açma işlemlerini tamamlayın. Bundan sonra Google hesabı ile oturum açma işlemlerinizi yapabilir, Google tarafından sunulan diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *