Google Haritalar (Google Maps) Nasıl Kullanılır?
22 Eyl, 2019 1:07 tarihinde eklendi

Google Haritalar (Google Maps) Nasıl Kullanılır?

Google Haritalar (Google Maps) Nasıl Kullanılır?

Dünyada merak ettiğiniz bir şeyi aramak, gezilecek yerleri keşfetmek veya konum ya da yön bulmak için kullanılabilen Google Haritalar; bilgisayarda, telefonda veya tablette kullanılabiliyor. Telefon ve tablet için Google Haritalar uygulamasını indirmek yeterli olurken; bilgisayar için ise web arayüzünden Google Haritalar bağlantısına tıklamanız yeterli oluyor.

Google Haritalar’ı daha kolay kullanmanız için öncelikle ev ve iş adresinizi ayarlamanız gerekmektedir. Bu sayede bir yerden, evinize ya da işinize giderken gereksiz yazma işinden kurtulmuş olursunuz. Yalnızca bir yerden bir yere giderken değil, evinizden işinize giderken de en kolay rotayı öğrenerek işe gidip gelme sürenizi kısaltabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Google Haritalar sayesinde bir yer bularak yol tarifleri alabilirsiniz. Yalnız yol tarifleri almadığınız arayüz içerisinde, isterseniz çalışma saatlerini ve restoran ise menü bilgilerini öğrenebilir, aynı zamanda dışarıdan nasıl göründüğünü Google Street View özelliği sayesinde görebilirsiniz.

Henüz tüm dünyada aynı özellikler kullanılmasa da Google Maps içerisinde; Arama sonuçlarını görüntüleme, haritayı inceleme, iki yer arasındaki mesafeyi kolayca ölçebilme, verilerle ilgili sorunu destek ekibine bildirebilme, trafik, toplu taşıma ve arazi bilgilerini detaylı bir şekilde görüntüleyebilme, dünyayı üç boyutlu görebilme, Street View görüntüleri ile sokak sokak gezebilme, haritayı hareket ettirme, bulunduğunuz konumun detaylarını öğrenebilme ve harita içerisinde bulunan yerleri değerlendirerek puanlama, yorumlama özellikleri bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *