Google Ayarları
4 Nis, 2019 18:54 tarihinde eklendi

Google Ayarları

Google Ayarları

Google tüm dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Aradığınız tüm web sayfalarına Google aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. İnternet çağının yaşandığı günümüzde insanlar birçok işlemi artık online olarak gerçekleştiriyor. İnternet aracılığı ile aradığınız sayfalara ulaşabilmenizin en iyi yolu Google arama motorunu kullanmak olur. Bunun yanı sıra e- posta ile iletişim, fotoğraflar, haritalar gibi pek çok uygulamayı Google ile hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bilgisayarınız, tabletiniz veya cep telefonunuzda Google’ı verimli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı ayarları yapmanız gerekir. Google ayarlarını uygun şekilde yaptığınızda hem daha hızlı ve verimli kullanır hem de güvenli hizmet alabilirsiniz. Google ayarları için neler yapmanız gerektiğini yazımızda tüm ayrıntıları ile açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız. Google ayarlarında hangi sayfalara girerek hangi işlemleri yapmanız gerekir.

Google Ayarlarını Yönetme

Google ayarlarını yöneterek arama motorunu ve verilen hizmetleri en hızlı ve güvenli şekilde kullanabilirsiniz. Google’ın tüm hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için bir Google hesabınızın olması gerekir. Cep telefonlarında birçok uygulama için kullanacağınız Google hesabı güvenlik ayarlarınızı doğru şekilde yaptığınızda size oldukça faydalı olacaktır. Google ayarlarınızı yönetmek için cihazınızın ayarlar sayfasına girerek Google sekmesine tıklayın.

Google ayarlar bölümünü açın. Bu bölümde karşınıza hesap, hizmetler, güvenlik, uygulama verilerini temizleme, kullanım ve teşhis sekmelerini görürsünüz. Google için tüm bu bölümler için ayrı ayrı ayarlar yapılarak düzenlenmesi gerekir.

Google Hesap Ayarları

Google hesap ayarları bölümünde oturum açma ve güvenlik, kişisel bilgiler ve gizlilik, hesap tercihleri konularında ayarlar yapmanız gerekir. Oturum açma ve güvenlik ayarlarında Google hesabınızla ilgili şifre, kurtarma bilgileri gibi güvenlik ayarlarını görme ve değiştirme şeklinde bir güvenlik kontrolü yaparsınız.

Kişisel bilgiler ve gizlilik bölümünde isminiz, e-posta adresiniz, kaydedeceğiniz veri türleri gibi Google hesabınızın gizlilik ayarlarını görüp değiştirerek gizlilik kontrolü sağlarsınız.

Hesap tercihleri bölümünde Google hesabınızla ilgili dil ve Google Drive depolama alanı gibi tercihleri görme ve değiştirme işlemlerini yaparsınız.

Google Hizmet Ayarları

Google hizmetler bölümünde reklamlar sekmesinden reklam kişiselleştirmeyi kapatıp reklam kimliğinizi sıfırlamalısınız. Bağlı uygulamalar kısmında Google hesabınıza bağlı tüm uygulamaları istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. Google ayarları içinde telefon numaranızı diğer kullanıcıların hangi şartlarda kullanabileceğini ayarlamalısınız. Google Fit ve konum bilgilerinizi size uygun şekilde ayarlayın.

Google Güvenlik Ayarları

Google hizmetler içerisinde yaptığınız güvenlik ayarları haricinde Google ayarları özel güvenlik imkânları sunuyor. Bunlar; size özel güvenlik kodu oluşturmak, cihazımız bul uygulaması ile kayıp cihazın bulunması, Google Play Protect ile cihazınızı güvenlik tehdidine karşı tarayabilirsiniz. Google güvenlik ayarlarını uygun şekilde yaptığınızda hiçbir sanal tehdit yaşamadan cihazınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Google hizmetlerinden hızlı ve evrimli bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *