Google Asistan Türkçe
3 Nis, 2019 18:51 tarihinde eklendi

Google Asistan Türkçe

Google Asistan Türkçe

Google asistan Türkçe Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilen bir Google ürünüdür. Günümüzde İOS işletim sistemi olan cihazlarda da bu hizmet kullanılmaya başlanmıştır. Bu hizmet İOS işletim sisteminde bulunan Siri uygulamasına benzemektedir. Google asistan Türkiye sayesinde randevularınıza geç kalmaz, unutmamanız gereken günleri hatırlamakta zorlanmazsınız. Kullanımı oldukça kolay olan bu Google hizmetini kullanabilmek için aktif bir mobil cihazınız olmalı, ayrıca cihazınıza tanımlanmış olan bir Google hesabınız bulunmalıdır.

Google asistan Türkiye nasıl kullanılır

Google asistan Türkçe sadece Android 4.1 ve üzerindeki telefonlarda çalışmaktadır. Bu uygulamayı Android işletim sisteminde kullanmak isteyenler buna dikkat etmelidir. Google asistan uygulamasını uygulamalar bölümünde Widget sekmesinden ulaşabilirsiniz. Uygulamayı cihazınızın ana ekranına taşıdığınız zaman “Google asistan ülkenizde kullanılamıyor” gibi bir mesaj alabilirsiniz. Anca bunun için de bazı yolları izleyerek çözüm bulabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için ayarlar sekmesinden dil ve giriş ayarlarına tıklamalısınız. Burada dil seçimini İngilizce olarak ayarlayın. Daha sonra cihazınızın ana ekranından ya da ekranınızda bulunmuyor ise Google aramaya giderek burada aramaya tıklayın. Bu aşamada karşınıza Google Now uygulamasını deneyimlemek isteyip istemediğinize dair İngilizce bir soru ile karşılaşacaksınız. Bunun onayını yaptıktan sonra cihazınızı yeniden Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. Artık sorun yaşamadan Google asistan Türkçe uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hizmeti Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Google asistan Türkçe nasıl indirilir

Google resmi sayfasına girerek Google asistan Türkiye uygulamasını herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip bir mobil cihazınız varsa Google Play Store üzerinden, İOS işletim sistemine sahip Iphone cihazınız için de APP Store üzerinden faza beklemeden size yardımcı olacak Google Asistan uygulamasını indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Asistan ile yapabilecekleriniz oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Telefon etmek, soru sormak, yardım istemek, hatırlatma gibi çeşitli alanlarda Google Asistan Türkçe uygulamasını kullanabilirsiniz. Görevlerinizi size hatırlatmak, istediğiniz bilgileri sunmak, eğlence alanında yol göstericiniz olan yardımcınız Google Asistan kullanımınıza hazır olacak.

Google asistan Türkiye nasıl kullanılır

Google Asistan kullanımına başlamadan önce yapmanız gereken durum çubuğunda olan ayarlar sekmesine tıklamalısınız. Bunun ardından hesaplar kısmını açarak burada Google Asistan sekmesine tıklayarak aktif hale getirmelisiniz.

Mobil cihazınızın ana ekranında yer alan Google arama çubuğuna tıklayın ve karşınıza çıkan önergeleri sırasını takip ederek yerine getirin. Bundan sonra bir konum belirleyin ve konumu da aktif hale getirin.

Aktifleştirme işlemini yaptıktan sonra karşınıza çıkan uyarı mesajını okuyarak Evet, kabul ediyorum şeklinde yanıtlayarak tıklayın. Google asistan Türkiye içinde kullanabileceğiniz programların hepsini görmek isterseniz örnek uygulama seçeneğine tıklamanız ve işleminizi sonlandırmanız gerekir.

Bir süre sonra Google asistan Türkçe uygulamasını sesli olarak ta açabilirsiniz. Google Asistan ile işlemleriniz bittikten sonra sağ tarafa ya da sola kaydırın ve uygulamayı kapatın.

Google asistan Türkiye kullanıcıları bu uygulamanın her zaman yeni güncellemeleri olduğunu da unutmamalıdır. Bu güncellemeleri Google Asistan sizlere hatırlatacaktır. Hemen yakınınızda hatta cebinizde taşıyacağınız kişisel asistanınız olan Google Asistan mutlaka kullanmanızı önerdiğimiz bir uygulamadır.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *