Google Earth İndirmeden Gezin
22 Nis, 2019 21:11 tarihinde eklendi

Google Earth İndirmeden Gezin

Google Earth İndirmeden Gezin

Google Earth Nedir

Google earth uygu aracılığı ile alınan görüntülerin haritalar ile yayınlanması işlemidir. Uzun yıllardır kullanılan bir Google yazılımı olan Google earth sürekli yenilenen özellikleri ile tüm dünyanın görüntülenebilmesini sağlayan bir programdır. Google earth pc veya mobil cihazlar ile izlenebiliyor. Google earth nedir sorusunun yanıtı dünyayı evinize getiren uygulamadır diyebiliriz. Zira tüm dünya görüntülerini 3 boyutlu olarak görüntülemenizi sağlayan yeni özelliği ile dünya ülkelerinde gerçekten geziyormuş gibi sokak ve caddelerde dolaşmanızı binaları ve yerleri görüntülemenizi sağlıyor. Ayrıca dünyanın coğrafi güzelliklerini de görüp inceleyebilirsiniz. Dağları, denizleri, ormanları, ovaları, aklınıza gelebilecek tüm doğal güzellikleri Google earth ile gezip görün. Google earth izle ile dünyayı 3 boyutlu izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Google Earth İndirmeden Gezin

Google earth uygulamasını bilgisayarınıza indirmeden Google Chrome ile masaüstünüzde açıp dünyayı gezebilirsiniz. Google earth indirmeden gezin diye Google kullanıcılarına en kolay kullanım olanaklarını sunuyor. Evinizde veya işyerinizde Google earth uygulamasını açarak dünyayı keşfe çıkabilirsiniz.

Canlı yayın özelliği ile Brooks nehrinde ayıların somon balığı yakalamalarını izleyebilirsiniz. Ya da Alaska’da gezip canlı olarak kendinizi o ülkede geziyor gibi hissedebilirsiniz. Teknolojisinin sunduğu en iyi imkânlardan biri olan Google earth tüm dünya üzerinde yaptığı cadde ve sokak çekimleri ile gideceğiniz yeri önceden görüp tanımanıza ve iyi bir gezi programı hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Google earth indirmeden kullan özelliği ile uygulamayı istediğiniz zaman istediğiniz yerde anında açıp görüntüleyebilirsiniz.

Google Earth Plus

Google earth plus özelliği ile uydu üzerinden dünyayı gezebilir ve ayrıntılı incelemeler yapabilirsiniz. Bu yeni uygulama ile dünyanın tüm ülkelerini, şehirlerini cadde ve sokak aralarında 3 boyutlu olarak gezerek keşfedebilirsiniz. Şehirlerdeki binalar arasında gezebilir, tarihi yerleri görebilir, istediğiniz her yeri görme şansı elde edebilirsiniz Google earth plus uygulaması size hastane, okul, tarihi binalar gibi ihtiyacınız olacak yerleri konum olarak gösteriyor. Böylece daha sonra gezmek için gideceğiniz bir yeri önceden görüp öğrenerek gezinizde kolaylık sağlayabilirsiniz. Google earth London, New york, Paris gibi istediğiniz tüm şehirlerde keyifli bir gezintiye çıkma imkânı sunuyor.

Google Earth Kullanımı

Google earth kullan Google’ın ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerden biridir. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google kullanıcılarına sunduğu hizmetler ile internet ortamının bir numarası durumundadır. Google earth indirmeden kullan 2016 özelliği ile bilgisayarınızda indirme yapmadan direk açarak görüntülemenizi sağlıyor. Kullanımı oldukça kolay olan uygulamayı Türkçe olarak ayarlayıp kendi dilinizde rahatça kullanabiliyorsunuz. Google earthın en yeni özelliklerinden biri olan dünyayı küre olarak görüntüleme ile dünya gerçekten elinizin altında oluyor. Onu döndürüp istediğiniz yerde durup büyütüp yaklaştırarak 3 boyutlu dolaşabiliyorsunuz. Üstelik gezdiğiniz yerler ile ilgili önemli bilgileri de açılan pencere ile size sunuyor.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *