Yahoo Mail Hesabınızı Gmail’e Yönlendirin
30 Ağu, 2017 2:55 tarihinde eklendi

Yahoo Mail Hesabınızı Gmail’e Yönlendirin

Yahoo Mail Hesabınızı Gmail’e Yönlendirin

Google ücretsiz email hizmeti olan Gmail ile benzersiz özelliklere göz kamaştırmaya devam ettiği günümüzde hala Yahoo Mail hesabı kullanıp e-posta hizmetini değiştirmek isteyen arkadaşlar makalemizi dikkatlice okusunlar. Yeni adresinizi Gmail’den aldıktan sonra posta yönlendirme özelliğini kullanarak tüm Yahoo iletilerinizi otomatik olarak Gmail hesabınıza yollayabilirsiniz. Gmail’i, tüm Yahoo postalarınızı düzenleyecek şekilde yapılandırabilir ve hatta Yahoo adresinizden email gönderir gibi Gmail üzerinden e-posta gönderebilirsiniz.

1. Öncelikle Yahoo hesabınıza giriş yapın ve sağ taraftaki yer alan Settings tıklayın.

2. Açılan Sol menüden Accounts tıklayıp 3. Yahoo e-mail adresinizin yazdığı kutucuğu tıklayın.

4. Forward tıklayın mesajlarınızı diğer hesaplara iletmeniz için izin verin. Store and Forwad kısmından iletildikten sonra iletilerinizde ne yapmak istediğinizi seçin. Yahoo, e-postanızı başka bir adrese yönlendirildikten sonra Yahoo hesabınızda saklayacaktır. E-maillerinizi olduğu gibi saklayabilir veya okundu olarak işaretlemeyi seçebilirsiniz.

5. İletileri iletmek istediğiniz e-posta adresini Forwarding Address kısmına girin ve Verify yi tıklayın. Bu, girdiğiniz adrese bir doğrulama e-postası gönderilecek.

6. Yönlendirmek istediğiniz email adresine gelen iletimdeki linki tıklayın. 7. Devam tıklayın ve 8. Doğrula tıklayın.

Artık Yahoo ve Gmail arasında bağlantıyı kurmuş bulunyorsunuz artık sadece gmail hesabınız üzerinden emaillerinizi okuyup Yahoo mail kayıtlı adresiniz üzerinden email gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *