Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?
12 Kas, 2018 19:20 tarihinde eklendi

Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Gmailde Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır

Gmail hesabınızda çok fazla mail birikebilir. Bu e postaların tümünü temizlemek isterseniz, tek bir hareketle size gelen bütün mailleri toplu olarak kaldırabilirsiniz. Google kolaylıklar sağlamak maksadı ile sunmuş olduğu uygulamalardan bir tanesi de Gmaildir. Gmail pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir mail gönderme servisidir. Bu uygulamayı mail göndermenin yanı sıra anlık haberleşme içinde kullanabilmekteyiz. Gmail hesabında belki yüzerce belki binlerce mail biriken kişiler gmailde toplu mail silme nasıl yapılır diye merak etmektedirler. Bu durum gayet normaldir. Çünkü üye olduğumuz sosyal medya hesapları, kurum ve kuruluşlar, bankalar, belediye hizmetleri vb. bizlere sürekli olarak e posta göndererek bilgilendirme yapmaktadırlar.

Gmailde Toplu Bir Şekilde İletiler Nasıl Silinir

Gmailinize gelen iletileri son derece basit bir şekilde silebilirisiniz. Fakat toplu ileti silmek çoğu zaman gmail kullanıcıları içi problemli bir süreçtir. Çünkü toplu silme işlemi sırasında sizin için önemli olan iletilerde silinebilir. Toplu silme işlemi yapmadan önce önemli maillerinize bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Şimdi gmailde toplu mail silme nasıl yapılır sorusunu yanıtlayabiliriz. Gmailde silmek istediğiniz iletilerin yanında bulunan kutucuklara işaretleme yaparak silebileceğiniz gibi, gmail hesabınızın üst tarafında yer alan boş kutucuğa tıklayarak o sayfada bulunan ne kadar ileti varsa hepsini bir anda silebilirsiniz.

Önemli maillerinizden tik işaretini kaldırırsanız bu iletiler silinmez.

Gmail Hesabınızda Bulunan Tüm İletileri Silme

Gmail hesabınızda bulunan tüm iletileri silmek istiyorsanız öncelikle önemli e postalarınızı ayıklamanızda yarar vardır. Bir önceki paragrafta belirttiğimiz sitenin üst kısmında bulunan kutucuğa tıkladığınızda gmail size sizin hesabınızda kaç adet mail varsa sayısını gösterecektir ve iletinin tümünü seç diye bir alternatifi sizlere sunacaktır.

Bu seçeneği tıkladığınızda o ana kadar gmail hesabınızda ne kadar ileti varsa tamamını seçmiş ve işaretlemiş olursunuz. Daha sonrasında ise önünüze çıkacak olan çöp kutusu işaretine tıkladığınız durumda toplu silme işlemini onaylayın yazısını göreceksiniz.

Eğer gelen bu ikaza tamam derseniz hesabınızda bulunan tüm iletileri silmiş olacaksınız.

Yanlış silinen e mailleri çöp kutusundan alabilirsiniz. Gmail toplu mail silme nasıl yapılır sorusunun cevabı böyledir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *