Google Earth Dünya Görüntüleri
22 Mar, 2016 17:33 tarihinde eklendi

Google Earth Dünya Görüntüleri

Google Earth Dünya Görüntüleri

Artık dünyanın her tarafını incelemek, görmek eskisi kadar zor ve imkansız değil. Teknolojinin gelişmesiyle artık tek tıkla kolay bir şekilde istediğimiz, dilediğimiz her yeri görebilir ve dünyayı daha iyi tanıyabiliriz. Bu konuda en gelişmiş ve en kullanışlı araçlardan biri Google Earth’dür. Google’ın başarılı araçlarından biri olan Earth ile dünya genelinde istediğiniz her noktayı detaylı olarak uydu üzerinden görüntüleyebilir, aynı zamanda o yerler ile ilgili bilgi ve görselleri inceleyebilirsiniz.

Google Earth’te dünyanın içini görüntülemenin yanı sıra, dışını da rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Dünyanın nasıl bir yapıda olduğunu, dünyanın neresinde hangi ülkeler olduğunu ve dünyanın detaylı olarak 360 derece görüntüsüne ulaşabilmeniz mümkün. Peki, bunu nasıl yapabiliriz diye soracak olursanız; öncelikle buraya tıklayarak Google Earth yazılımının en güncel ve sorunsuz versiyonunu resmi sayfasından indirip kurmanız gerekmektedir.

Ardından yazılımı açıp karşınıza çıkan seçenek ve tercihleri kendi isteklerinize göre düzenleyip aracı kullanmaya başlayabilirsiniz. Aracın başlangıç sayfasında dünyayı görebilirsiniz, dünyadaki ülkeleri, yapıları detaylı olarak inceleyip ardından dünyanın güzelliklerini incelemeye başlayabilirsiniz. İsterseniz mouse hareketlerinizle dünyayı döndürüp 360 derece görüntüleyebilir ve daha sonra yine mouse ile içine girebilir veyahut Google Earth’ın sol kısmında yer alan arama bölümünü kullanarak dünyada istediğiniz bir noktayı seçebilir ve oraya hızlıca gidebilirsiniz.

Hızlı bir yapıya sahip olan Google Earth, diğer harita/uydu servislerine nazaran daha kompakt bir yapıya sahip gibi görünüyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *