Ücretsiz Gmail Hesabı
15 Ağu, 2019 16:16 tarihinde eklendi

Ücretsiz Gmail Hesabı

Ücretsiz Gmail Hesabı

Ücretsiz Gmail Nedir?

Gmail Google’ın sunduğu bir e mail hizmetidir ve ücretsizdir. Depolama alanı olarak çok hızlı ve kapasitesi fazladır.  Yazışmalar, dosyalar, resimler ve videolar kolay bir biçimde saklanabilir ve istendiği zaman kolayca ulaşılabilir.

15 yıldır dünyada kullanılan gmail in aktif aylık 1,5 milyar kullanıcı bulunmaktadır.  Kısaca bu rakamlara ulaşan gmail diğer Hotmail gibi mail servislerini çoktan geride bırakmıştır.

Gmail Ne işe Yarar?

Günümüzde hemen hemen tüm yazışmalar e posta aracılığı ile yapılmaktadır. Bireysel yada kurumsal olarak yapılan yazışmaların saklanması önemlidir. Elektronik posta ile insanlar hem zamandan tasarruf etmektedir, hem de ücretsiz olmasından faydalanmaktadır. İnsanlar gmail ile ücretsiz olarak hem yurt içi hem de yurtdışı ile rahatlıkla mesajlaşabilmektedir.

Gmail tüm dünyada 40’tan fazla dilde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Özellikle mobil cihazlarda kullanımı daha yaygındır.

Ücretsiz Gmail Al Ücretsiz Gmail Kaydol

Gmail hesabı almak hem ücretsizdir hem de çok basittir. Öncelikle Google dan gmail.com sayfasına girilmesi gerekir. Google hesabı oluşturun sayfası sizi yönlendirecektir. Google sizi adım adım yönlendirerek hesap oluşturmanıza yardım eder.  Öncelikle kendinize bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekir. Eğer bu ad daha önce kullanıldıysa size uyarı gelir değiştirmeniz istenir. Kendinize uygun ad ile giriş yaparak bir şifre belirlemeniz istenir. Şifrenizin de zor olması güvenliğiniz açısından önemlidir.

Hem sayılardan hem de harflerden oluşan bir şifre belirlenir. Ayrıca hesaba cep telefonunuzun da tanımlanması gerekir. Sizden istenen bilgilerin doğru girilmesi ileride şifrenizi unutmanız halinde tekrar alabilmeniz için size gerekli olacaktır.

Kısa sürece gmail hesabınızı oluşturmanız mümkün. Bundan sonra yapacaklarınız size kalmış.

Maillerinizi yönetebilir dosya ve resim yükleyebilirsiniz. Size ait şifreniz ile sizden başka kimse sizin hesabınıza giremez ve yönetemez.

Ücretsiz Gmail Hesapları Özellikleri

Eskiden günümüzdeki kadar kullanışlı olmayan Gmail yeni eklenen özellikleri ile kullanıcı sayısını oldukça artırmıştır. Gmail ücretsiz depolama 15 gb alanındadır.  Gelen ve giden tüm e postalarda virüs olup olmadığı otomatik olarak taranır.

Google içeriği sorunlu olan gönderileri ya da resimleri tespit ederek yetkililere bildirir ve uyarı yapar. Bunları kaldırma yetkisine sahiptir.

Kolay bir şekilde kullanılır, mesajları filtreleme özelliği bulunmaktadır. Hızlı linkleri aktifleştirdiğinizde daha önce kaydettiğiniz aramalar, özel mesajlar ve etiketler gibi seçeneklere tek tıkla ulaşmanız mümkün. Birçok kişiye atmış olduğunuz aynı mailleri ve cevaplamada kullanılan en önemli özellik tek tek mailleri girmek yerine tümünü yanıtla seçeneği kullanılmaktadır.

Arşivle seçeneği ile maillerinizi ayrıştırarak arşiv oluşturabilirsiniz. Klavye kısa yollarını kendiniz için özelleştirebilirsiniz. Bunu için ayarlar seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Yanlışlıkla gönderilen bir maili kısa sürede geri alma özelliği bulunmaktadır.

Gmail ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Ücretsiz depolama alanı ile cihazınızda bulunan resimlere ulaşamadığınız zaman ya da silindiğinde başka bir bilgisayardan gmail hesabınız ile yedeklenen dosyalara ulaşmak mümkündür. Ayrıca bireysel kullanım dışında şirketler için şirket adı uzantılı mail adresi alarak müşterileriniz için daha kurumsal görünüm sağlamanız mümkün.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *