Hesap Aç Gmail
11 Tem, 2019 19:42 tarihinde eklendi

Hesap Aç Gmail

Hesap Aç Gmail

Google Üzerinden Hesap Açmak

Google mail hizmetlerini gmail uygulaması ile sürdürmektedir. Hesap aç Google uygulamasında son derece basittir. İlk önce yapmanız gereken bilgisayarınızdan gmail ana sayfasına gitmelisiniz. Daha sonrasında hesabınızı oluşturun bölümüne tıklamalısınız. Burada Google sizde bazı şahsi bilgilerinizi girmenizi isteyecektir.

Burada ilk olarak adınızı soyadınızı yazacaksınız. Sonrasında belirlediğiniz kullanıcı adınızı gireceksiniz. Burada seçmiş olduğunuz kullanıcı daha öncesinde başka biri tarafından kullanılmamış olması gerekmektedir. Eğer sizin kullanmak istediğiniz kullanıcı adı başka bir kişi tarafından kullanılıyorsa, seçmiş olduğunuz adı değiştirmeniz lazımdır. Daha sonra şifrenizi belirlemelisiniz. Şifrenizin güvenilir olması için çok karakterli ve harfi, noktalama işareti ve rakam ifadelerini karışık olarak kullanabilirsiniz.

Gmailde Hesap Açarken İstenilen Bilgiler

Gmailde oturum açmak isteyen kişiler yukarıda bahsettiğimiz bilgileri girdikten sonra işlemlerine devam et kısmına tıklayarak devam etmelidir. Bu alanda da doldurulması zorunlu olan bilgiler mevcuttur. Hesap aç gmail uygulaması açarken size ait bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde hem hesabınız güvende olmaz hem de internetteki bazı sakıncalı durumlarda yardım alamayabilirsiniz.

Devam et kısmına tıkladıktan sonra burada sizden doğum günü tarihiniz istenecektir. Gmailde hesap açabilmek için yaş sınırı vardır. 13 yaşından küçük olan kişiler gmail uygulamasında hesap açamazlar. Burada sizden cep telefonu numaranızda isteyecektir. Bu bilgide güvenlik açısından oldukça önemlidir. Başka bir bilgisayardan hesabınıza giriş yapılmaya çalışıldığında cep telefonunuza doğrulama kodu gelecektir.

Gmailde Hesap Açmanın Avantajları Nelerdir

Gmailde hesap açmanın diğer e posta uygulamalarına göre pek çok avantajından söz edebiliriz. Hesabım Google da işlevli olacaktır. Gmailin diğer uygulamalara göre sağladığı avantajların başında mail saklama kapasitesinin çok fazla olmasıdır. Diğer uygulamalarda bu alan sınırlıyken, gmailde böyle değildir.

Eğer başka bir mail uygulamasında bir hesabınız mevcutsa sürekli olarak mail silmeniz gerekebilir. Gün içinde çok fazla e posta alan biriyseniz gmail hesabı açmanız daha mantıklı olacaktır. Zira bu uygulamada maillerinizi silmenize gerek kalmayacaktır. Ayrıca ara bölümüne mail adını veya size gönderen kullanıcın adını arattığınızda karşınıza hemen istediğiniz mail gelecektir.

Gmailde Hesabı Açma Ve Gizlilik

Google e posta uygulaması olan gmail, kişilerin maillerinin saklanmasına ve güvenliğine oldukça önem vermektedir. Bu uygulama sayesinde e postalarınıza bir üçüncü kişi ulaşamaz. Eğer sizin gmail hesabına bir kişi giriş yapmaya çalışırsa, sizin cep telefonunuza bir onaylama kısa mesajı gelecektir. Siz bu onay kodunu girmediğiniz müddetçe hesabınıza kimse ulaşamaz.

Bu platformda e postalarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Hesap aç Google için güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da güvenli bir şifre alımıdır. Şifrenizde olabildiğince fazla farklı karakterlerden yararlanmalısınız. Basit şifrelerden, tahmin edilebilinen şifrelerden uzak durmanızda yarar vardır. Bu konuda özenli davranırsanız hesabınıza sizden habersiz birinin girmesi son derece zordur.

Gmail Ayarları Nasıl Yapılır

E posta adresinizi hesap al Gmail uygulamasından yaparsanız, kişisel ayarlarınızı ilerleyen süreçlerde değiştirebilmektesiniz. Özellikle kullanıcılar zaman içerisinde şifrelerini yenilemek istemektedir. Bu durumu ayarlar kısmından rahatlıkla halledebilmektesiniz. İlk olarak mevcut şifrenizi giriyorsunuz. Daha sonrasında ise yeni şifrenizi giriyorsunuz ve yeni şifrenizi teyit açısından tekrar giriyorsunuz ve değiştire tıklıyorsunuz. Böylece şifrenizi yenilemiş oluyorsunuz.

Böylelikle hesap ayarları Gmail uygulaması içerisinde rahatça işlemler yapabilmektesiniz. Şu durumu belirtmekte yarar var. Gmail hesapları ayarlarının bir kısmı yalnızca bilgisayarlardan değiştirilebilinmektedir. Ayarlar kısmından imzanızı, bildirimlerinizi, gelen kutusunun titreşimini ve sesini, akıllı yanıtlayıcınızı, etiketlerinizi, profil fotoğrafınızı vb. kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *