Gmail Oturum Açma ve Gelen Kutusu
17 Şub, 2019 15:11 tarihinde eklendi

Gmail Oturum Açma ve Gelen Kutusu

Gmail Oturum Açma ve Gelen Kutusu

Gmail Gelen Kutusu Kullanımı

Android cep telefonları bilgisayar ve tabletlerde çalışan e-posta özelliği de olan bir İnternet sitesidir. Gerekli siteye yada uygulamaya girerek Gmail giriş yap gelen kutusu bölümünden size gelen mesajları buradan görebilirsiniz.

Öncelikle giriş yapmak için daha önceden belirlenmiş bir Gmail hesabınız olması gerekiyor. Açılan menüde gelen kutusu, taslaklar, yıldızlı, gönderilmiş ve ertelenmiş öğeler çöp kutusu gibi menüler bulunur. Gelen kutusu olarak bireysel, sosyal, tanıtım gibi bölümler vardır. Bireysel bölüm kişisel mesajları, sosyal bölüm iş başvurusu gibi kurumsal mesajları ve tanıtım ise reklam ve pazarlama, fırsat, teklifler gibi mesajları içerir.

Mesaj yazmak için sol köşede yer alan 3 noktaya tıklanır ve e-posta menüsüne girerek istediğiniz yere mesaj gönderebilirsiniz. Burada size gelen mesajları görebilir taslak ya da yıldızlayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize sizde mesaj gönderebilirsiniz.

Gmaile Nasıl Kayıt Olunur?

Son sistem tüm telefon, tablet, bilgisayarlar Gmail hesabıyla açılır. Buradan mesajlaşabilinirken istediğiniz uygulamayı kolayca indirebilirsiniz. İndirilen uygulamalar buradan otomatik olarak güncelleme yapar. Bu özelliklerden faydalanmak için Gmail giriş yap kaydol işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Öncelikle girdiğiniz Gmail menüsünden kayıt ol butonuna tıklamanız gerekir ve oradan gösterilen ad soyad  Gmail kullanıcı adı ve şifreyi iki sefer girerek devama tıklayınız.

Sonraki adımda yer alan doğum tarihiniz gün ay yıl olarak girmek ve cinsiyeti de seçerek sözleşmeyi onaylama tuşuna basarak Gmail hesabınız açılmış olur. Açılışı oldukça kolaydır ve geniş kullanım özellikleri bulunur.

Açılmış Olan Gmail Hesaba Giriş Yapmak

Daha önceden açılmış olan Gmail hesabına girmek e-posta adresine girmek kadar kolaydır. Telefonunuzda ya da tabletinizde uygulama üzerinden giriş yaptıysanız oturumu kapatmadığınız sürece açık olacaktır. Eğer oturumu kapattıysanız ya da farklı bir telefon tablet bilgisayar aldıysanız ve önceden kayıt oluşturduğunuz Gmail hesabı var ise Gmail oturma aç giriş yap işlemi yeterli olacaktır. Gmail ana ekranında çıkan kayıt ol ya da oturum aç menülerinden oturum aç seçerek kullanıcı adı yada e-posta adresini ve şifrenizi girerek eski hesabınızı yeni cihazınızda da kullanmış olursunuz. Yeni oturum açacaksanız yeni gmail hesabı ile ilgili bölümleri doldurup tekrar açabilirsiniz.

Gmail Hesaba Giriş Yapınca Neler Yapılabilir

Gmail giriş sayfasından kullanıcı adı ya da e-posta adresiniz ile şifreyi tuşladıktan sonra giriş yap ya da ileri tuşuna tıklayarak Gmail hesabına girmiş olursunuz. Burada dilerseniz özel yada kurumsal kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Oyun ve uygulamaları telefonunuza ve tabletinize indirebilir kişisel fotoğraflarınızı ve rehberiniz drive uygulaması sayesinde yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme sayesinde cihazınız çökse bile tüm kişisel verileriniz burada saklanır ve yeni cihazınızda tekrar yükleyebilirsiniz. Ayrıca takvime girerek günün tarihini ve geleceğin ya da geçmişin tarihini araştırabilirsiniz.

Gmail Hesap Değiştirme İşlemi Nasıl Olur

Play store Gmail hesaba bağlı uygulama indirme programıdır. Buradan hesap değiştirmek için sol üstteki üç noktaya tıklayarak hesap butonuna tıklayın ve e-posta değiştirin bölümünden hesabı değiştirebilirsiniz. Gmail uygulamada ise sol üst 3 noktaya girdikten sonra sizin hesabınızın bulduğu isminizin sağ tarafında küçük bir ok işaretine tıkladığınızda hesap ekle bölümünden değiştirebilirsiniz. Bu işlemi ayarlar bölümden de yapabilirsiniz.

 

Anahtar sözcükler: Gmail giriş yap gelen kutusu, gmail giriş yap kayıt ol, Gmail giriş yap oturum aç, Gmail giriş

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *