Diğer E-posta Adreslerinizi Gmail’den Yönetin
2 Şub, 2016 0:14 tarihinde eklendi

Diğer E-posta Adreslerinizi Gmail’den Yönetin

Diğer E-posta Adreslerinizi Gmail’den Yönetin

Google verdiği kaliteli ve ücretsiz hizmet ile gün geçtikçe hayatımıza iyice girmekte. Android telefonlar çıktıktan sonra bu daha çok gündeme geldi Gmail hesabınız olmadan mesela Android telefonları kullanamıyorsunuz. Sizden eskiden bir Outlook, Hotmail veya Mailcity e-posta adresiniz var ve artık yeni bir Gmail hesabı aldınız bu hesap üzerinden e-posta gönderip alabilirsiniz. Yani sahip olduğunuz eski yeni bütün e-posta adreslerinizi Gmail hesabınıza ekleyerek yönetebilmeniz mümkün. Herkes de olduğu gibi birden fazla e-posta hesabınız varsa, adreslerinizi tek yerden yönetmek size zaman açısından pek yararlı olacaktır. Bütün posta hesaplarının tek bir servis sağlayıcı hesabına bağlanmak kolaylık bakımından size fayda sağlayacaktır. Gelelim Gmail üzerinden bu işlemleri nasıl yapılabileceğinizi anlatamaya. En çok kullanılan servisler olan Gmail, Outlook ve Hotmail ile bağlantı yapmaya çalışacağız.

Başka E-posta Hesabınızda, Sahip Olduğunuz Gmail Hesabına Bağlantı Nasıl Yapılır.

Google hesabınıza giriş yapın ve Gmail ana sayfasını açın, sağ üstteki ayarlar simgesinden Ayarlar seçeneğine tıklayın.

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin

Ayarlar menüsü açıldıktan sonra Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi seçeneğine tıklayalım. Açılan sayfada ortadaki Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin seçeneğine tıklayalım ve açılan menüden,

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin-1

Pop-up dediğimiz yeni pencereye açılacak ve eklemek istediğiniz e-posta hesabı için önce Ad kısmınabir takma isim  girin ve E-posta adresi kısmına Gmail hesabınıza eklemek istediğiniz e-posta hesabınızı yazın ve Sonraki adım seçeneğine tıklayın.

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin-2

Hesap bilgilerinizi girmek için bir ekran açılacak burada sadece şifre kısmına sahibi olduğunuz e-posta hesabının şifresini yazıp Hesap Ekle tıklayacasınız. Hesap Ekle tıkladıktan sonra eklemek istediğiniz e-posta adresine bir onay kodu gönderilecek.

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin-3

Eklemek istediğiniz e-posta adresine gidin ve gelen şifreyi kopyalayın.

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin-4

E-mail adresiden kopyaladığnız kodu aşağıdaki gibi görünen onay kodu kısmına yazalım.

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin-5

Gmail hesabınızda açılan pencerede onay kodunu girin ve Doğrula tıklayın.

diger-e-posta-adreslerinizi-gmailden-yonetin-6

Bu işlemler sonucunda eklemiş olduğunuz hesaplar Gmail bağlandıktan sonra listelenecektir. Gmail hesabınız üzerinden e-posta yazdıktan sonra yapmanız gereken eklemiş olduğunuz posta hesabını seçmektir. Artık kolayca bütün hesaplarınızı ekleyebilirsiniz bu ekleme işini yaparken tek sıkıntı Hotmail uzantılı e-posta hesapları olan kişilerde yaşanıyor bende sorunun çözümünü bulunca yayınlayacağım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Mehmet

  Faydalı bir yazı olmuş ama Hotmail.com email adresim var becermedim neden acaba?

  • access_time 18 Şub 2016, 23:50
  • Cevapla
  • Melik

   evet mehmet bey outlook eposta aderslerinden böyle bir sorun yok ama hotmail.com uzantılı domainlerde bu sorun yaşanıyor çözümünü bulursak paylaşacağız.

   • access_time 22 Şub 2016, 20:44
   • Cevapla