Gmail Hesap Açma
10 Şub, 2019 14:34 tarihinde eklendi

Gmail Hesap Açma

Gmail Hesap Açma

Gmail Hesap Açma

Google bugüne dek bizlere sunmuş olduğu hizmetler arasında, ücretsiz e-posta servisi olan Gmail de bulunmaktadır. Gmail, dünya genelinde en çok tercih edilen güvenilir, kaliteli ve kesintisiz e-posta servisidir. Açmış olduğunuz gmail hesabı sayesinde Google arama motorunun size sunduğu ayrıcalıklardan da yararlanabilirsiniz.

Gmail hesabı oluşturmak istiyorsanız, Google arama motoru üzerinden “gmail de hesap açma” yazarak karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklamalısınız. Daha sonra önünüze “Gmail Hesabı Oluşturun” sayfası gelecektir. Burada doldurmanız gereken bölümlere gerekli bilgileri ve belirlemiş olduğunuz kullanıcı adınızı yazarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Hesabınızda daha sonra herhangi bir problem ile karşılaşmamak için telefon numaranızı doğru bir şekilde girmenizde yarar vardır. Hesabınızın şifresini unuttuğunuzda ya da çalınma durumuna karşı, telefonunuza gelen iletiyi kullanarak hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Son olarak gizlilik ve şartlar politikasını onaylayarak, gmail hesabı edinebilirsiniz.

Gmail Oturum Açma

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra oturumunuz otomatik olarak açılacaktır. Fakat oturum kapanırsa, açabilmek için öncelikle Google sayfasına giriş yapmalısınız. Daha sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Resim” kutucuğuna tıklayarak oturup açabilirsiniz. Eğer daha kolay bir şekilde oturum açmak istiyorsanız yine Google arama motoru üzerinden “gmail oturum aç” yazarak açılan ilk sayfaya tıklayın. Açılan sayfada belirlenen alanlara kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek oturum açabilirsiniz.

Gmail Üzerinden Başka Bir Hesaba Giriş

Gmail’de başka bir hesaba giriş yapabilmek için, önce açık olan hesabınızdan çıkmanız gerekmektedir. Bunun için bir Google sekmesi açtıktan sonra, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ve hesabınıza ait olan resme tıklayın. Açılan pencerede “Oturumu Kapat” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak hesabınızdan otomatik olarak çıkarsınız. Aynı zamanda oturumu da kapatmış olursunuz.

Yine gmail başka hesaba giriş yapabilmeniz için; Google’ın sizi yönlendirdiği sayfa üzerinde bulunan “Başka bir oturum kullan” seçeneğine tıklamalısınız. Yeni oturum için gerekli kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra gmail hesabınızda otomatik olarak başka hesaba giriş yapacaktır.

Eğer isterseniz gmail hesabınıza yani oturumunuza yeni bir oturup ekleyerek aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bunun için yine Google sekmesi açarak, sağ üst köşede bulunan oturum resmine tıklayın. Açılan küçük pencereden “Hesap Ekleyin” seçeneğine tıkladıktan sonra, gerekli bilgileri girebilirsiniz. Eğer başka bir hesabınız yoksa ikinci bir hesap oluşturabilirsiniz. Böylece “gmail başka oturum aç” işlemini gerçekleştirirken, otomatik olarak hesaptan hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Gmail Blog

Gmail Blog, Google’ın ücretsiz olarak sunmuş olduğu bir hizmettir. Gmail blog, diğer adı ile Blogger pek çok ücretsiz size açma özelliği sağlayan internet sitelerinden çok daha kullanışlıdır. Ayrıca Google arama motorları üzerinde diğer web sitelere nazaran daha üst sıralara yerleşmenizi sağlar. Gmail blog sayesinde ister yazı yazarak içerik oluşturabilir isterseniz tam anlamıyla bir site oluşturabilirsiniz. Hazır şablonları sayesinde oldukça kullanışlı bir platformdur.

 

gmail de hesap açma, gmail oturum aç, gmail başka hesaba giriş, gmail başka oturum aç, gmail blog

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *