Gmail Mail Oturum Aç
3 Mar, 2019 12:54 tarihinde eklendi

Gmail Mail Oturum Aç

Gmail Mail Oturum Aç

Gmail Mail Oturum Açma

 Gmail google şirketinin kullanıcıları için ücretsiz oluşturduğu bir e-posta hizmetidir. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan Gmail etkinliği çok fazla olan özelliklere sahiptir. Gmail mail Oturum açma için yapılacak ilk işlem kullanıcı adı belirleyip şifre alarak sisteme kaydolmaktır.

Kayıt yapıldıktan sonra bu şifre ve kullanıcı adı ile google’n diğer uygulamalarında da giriş yapma hakkına sahip olursunuz.

Gmail uygulamasına girerken bir sorun yaşarsanız mutlaka youtube gibi diğer google hizmetlerinden herhangi birinde şifrenizin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Şifrenizi unuttuğunuz durumlarda mutlaka şifremi unuttum ve oturumda hata var sayfalarını ziyaret ederek bu sorunu çözmelisiniz. Gmail oturum açmak istediğiniz zaman açacağınız bilgisayarda başka birinin oturumu açık kalmış olabilir bu durumda önce o oturumu kapatmalı daha sonra yeni oturum için sağ üst köşedeki sekmede oturum aç sekmesinden yeni adımları takip etmelisiniz.

Gmail Hesap Özellikleri

Gmail kullanıcıları için birbirinden farklı özellikleri vardır. Gmail mail oturum açma işleminden sonra bu özellikler rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin istemediğiniz kişi ya ad kişilerden mail almak istemediğiz de ayarlar sekmesinden bir tıkla kişinin size mail atmasını engelleyip bu engellemeyi siz istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

Gmail hesabınıza sosyal medya ağı olan facebook kullanıyorsanız bu hesabı ekleyerek ikisini aynı pencereden açama imkânı bulabilirsiniz. Gmail mobil uygulamasında ücretsiz depolama imkânı sunmaktadır. Bu ücretsiz depolama imkânı kullanıcılar için önemli dosyalarını arşivleme olanağı sağlar. Sadece dosya değil aynı zamanda çizimler, kişisel bilgiler, fotoğraf ve videolarda bu depolama alanında saklanabilir. Gmail dünyada web tabanlı en çok kullanılan e-posta servisidir. Milyonlarca tüm dünyada aktif kullanıcıya sahiptir. Hatta bu sayı 2016 da milyarlarla telaffuz edilmeye başlanmıştır. Gmail mobil uygulaması tüm telefonlarda kullanılma özelliğine sahiptir.40’ı aşkın dilde kullanılır. Bu da dünyada ne kadar yaygın kullanıldığını gösterir. Gmail uygulamasının içine mesajlaşma sistemi de alınmıştır. Bu mesajlaşma sistemi ile istediğiniz kişi ya da kişilerle anında mesajlaşabilirsiniz. Gmail mesajlar aç sekmesinden mesajlarınızı görebilir kayıt altında tutabilirsiniz. Gmail uygulamasında mailler arasında arama yapabilmek için bir tarama sekmesi eklendi. Bu arama uygulaması dosyalar içinde kayıt altına alınmış arşiv ekleri için de istediğiniz ekte bilgiye kolaylıkla ulaşma imkânı sağlamaktadır.

Gmail Mesajlar İçin Güvenlik Nasıl Sağlanıyor?

 Dünyada gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan uygulamada güvenlikli olması da önemli bir adım olmuştur. Gmail mesajlar giriş bölümünden kişi mesajlarını görebilir istemediği kişi ya da kurumlardan mesaj almak istemediğinde engelleme seçeneğini kullanabilir. Gmail de sistem yığını olarak belirlenen bir yığın mesajları filtreleme özelliği vardır. Kişinin sistem tığını olarak işaretlediği mail ya da mesaj 30 gün için de otomatik silinecektir. Bu durum depolama alanı için de yer açılmasını sağlar.

Gmail uygulaması uygulamayı kullanan kişinin aldığı maillerdeki dosya eklerini taradığı gibi kişinin gönderdiği dosyalarda bulunan ekleri de tarar ve virüs olup olmadığını kontrol eder virüsleri yok etmeye çalışır. Gmail hesabınıza uzun süre girmemeniz halinde yaklaşık 9 ay gibi bir süre sonra aktifliğini sonlandırabilir bu durumda başka bilgisayardan girdiğiniz takdirde iki adımda güvenliği doğrulama yöntemi kullanır. Hem kullanıcı adı ve şifreniz hem de kimlik bilgileri. Telefonlara gönderilen kodlarla da güvenlik sağlanmış olur.

Telefonunuzda kullandığınız Gmail mobil uygulamasında Gmail mesajlar aç kısmından mesajlarınızı tüm telefon modellerinden bilgisayar ve tabletlerden kolaylıkla açabilir ve kişilere geri dönüş yapabilirsiniz. Bu mesajları istediğinizde depolama alanında saklayabilir ya da anında silebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *