Picasa Nedir? Nasıl Kullanılır?
11 Mar, 2016 12:53 tarihinde eklendi

Picasa Nedir? Nasıl Kullanılır?

Picasa Nedir? Nasıl Kullanılır?

Fotoğraf düzenlemek ve ölümsüzleştirdiğimiz anları daha iyi ve dikkat çekici hale getirmek, günümüzde hemen herkesin önem verdiği ve gün geçtikçe değeri daha da artan bir kavramdır. Fotoğraflarımızı düzenleme ve daha profesyonel hale getirme konusunda bize en çok yardım eden ve destek sağlayan araçlar fotoğraf düzenleme yazılımlarıdır. Bu yazılımlar sayesinde başkalarından yardım istemeden, dilediğimiz şekilde fotoğraflarımızı düzenleyebilir ve dikkat çekici hale getirebiliriz.

Fotoğraf düzenleme programları arasında yer alan ve Google bünyesinde bulunan Picasa sayesinde fotoğraflarınızı hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemek mümkün. Diğer fotoğraf düzenleme programlarının aksine çok küçük boyutlara sahip olan Picasa, aynı zamanda kullanışlı arayüzü ile kullanıcıların kafası karışmadan rahat bir şekilde fotoğraf düzenlemelerine olanak sağlıyor. Diğer Google ürünleriyle kompakt bir şekilde çalışan Picasa, bu sayede fotoğraflarınız üzerinde yaptığınız değişiklikleri başta Google Plus olmak üzere birçok Google servisinde kolayca paylaşma imkanı sunuyor.

Picasa ile neler yapılabilir?

  • Fotoğraflarınız üzerinde temel düzeltmeler yapabilirsiniz: Picasa ile fotoğraflarınız üzerinde hızlıca kırpma, yazı ekleme, kontrast ayarlama ve rötuş gibi daha pek çok temel düzenlemeleri kolayca yapabilmeniz mümkün. Üstelik tüm bunları yaparken hata yaptığınız takdirde basit bir şekilde geri alabilirsiniz.
  • Fotoğraflarınıza efektler ekleyebilirsiniz: Picasa üzerinde sizlere sunulan eşsiz ve kaliteli efektlerden herhangi birini kullanarak fotoğraflarınıza istediğiniz efekti ekleyebilir ve daha özel hale getirebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde boyutlandırabilirabilir ve aynı zamanda çevirebilirsiniz: Picasa’nın boyutlandırma ve döndürme özelliği ile fotoğraflarınızı en uygun şekilde boyutlandırabilir veyahut yatay ve dikey olarak döndürebilme imkanına sahipsiniz.

Picasa indirme ve yükleme

http://picasa.google.com/intl/tr/ Adresini ziyaret ederek belirtilen yönergeleri uygulayarak çok kolay ve hızlı bir şekilde Picasa yazılımını bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Ayrıca Picasa’nın Android desteği sayesinde telefonunuz üzerinden de fotoğraf düzenlemesi yapmak mümkün. Bunun için Google Play Store üzerinden Picasa uygulamasını aratıp indirmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *