Google Hesabımda Oturum Açma
10 May, 2019 19:55 tarihinde eklendi

Google Hesabımda Oturum Açma

Google Hesabımda Oturum Açma

Günümüzün en yaygın iletişim araçlarından birisi olan Google veya Google gmail hesaplarımız hakkında sizlere bilgiler aktaracağız.

İlk önce Google hesabından bahsedelim biraz. Günümüzün en yaygın internet arama araçlarından birisi olan Google, kendisine has hesap oluşturmanızı, giriş yapmanızı veya ayarlar yapmanızı öneriyor. Aşağıda sizlerle Google hesap açma, giriş yapma ve Google hakkında bazı sorulara cevaplar vereceğiz.

İnternet tarayıcılarınız Explorer, Chrome, Firefox, Yandex vs. gibi tarayıcılarınız olabilir. Genellikle bizlerin kullandığı arama motoru; Google’dır. Bu Google üzerinden hesap açmayı sizlere gösterelim.

Google Hesabı Açmak

Öncelikle Google hesabımı açmam gerekiyor diyorsanız bu adımları incelemeniz gerekmektedir. https://accounts.google.com öncelikle linkteki adresi giriş yapıyoruz.

Alt tarafta mavi yazı ile yazılmış olan ‘Hesap Oluşturun’ yazısını görmektesiniz. O mavi ile yazılmış yazıya tıklayınız.

Onun ardından adınızı, soyadınızı, almak istediğiniz kullanıcı adını yani Google hesabınızın ismini, örneğin; gmailgiris.com yazınız.

Ardından şifrenizi 2 sefer yazdıktan sonra ileri butonuna basınız. İleri butonuna bastıktan sonra sizlerin şuan ki kullandığınız telefon numaranız istenmektedir.

İster Türkiye olsun ister başka bir ülkenin olsun sizlerden telefon numaranız istenmektedir. O numara ile doğrulama kodları veya başka işlemler yapabilirsiniz. Kurtarma e-postası isteniyor onun altında o ise yakın tanıdığınızın veya sizlerin daha önceden kayıt olduğunuz e-posta adresinizi verebilirsiniz çünkü yarın bir gün şifrenizi unutursanız veya başka bir şey olursa o e-posta adresini yazarak sizlerin oraya yazdığı e-posta adresi ile bağlantı linki gönderebilir hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Onun altında ise doğduğunuz gün, ay ve yıl bulunmaktadır onlarıda doğru bir şekilde seçelim. Ondan sonra cinsiyet bölümü var oradan da cinsiyetimizi seçelim. Ardından ileri butonuna basarak kayıt olma işleminiz tamamlanmaktadır.

Google Hesabına Giriş

Eğer Google hesabıma giriş yapmak istiyorum veya Google hesabım ile oturum açmak istiyorum diyorsanız bu adımları izlemeniz gerekmektedir. İlk önce herkesin bildiği google.com adresine giriyoruz. Giriş yaptıktan sonra sağ yukarıda görüntülenen mavi yazı ile yazılmış ‘Oturum Aç’ yazısını görmektesiniz.Ardından ‘Oturum Aç’ yazısına tıklayınız ve  sonra orada daha önce kaydedilmiş hesaplar olabilir veya google hesabınızı yazıp alt tarafta şifrenizi girdikten sonra google hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz. Google hesabıma giriş sağlamak veya google hesabım ile oturum acmak istiyorum diyenler bu adımları izleyip rahatlık ile giriş sağlayabilirler.

Şimdi sizlere bazı google hesabımda oturum açamıyorum veya google hesabımda oturum nasıl açılır sorularını sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Google Hesabımda Oturum Açamıyorum!

İlk önce herkesin bildiği adres olan www.google.com adresine giriş yapıyorsunuz. Onun ardından sağ yukarıda bulunan mavi yazı ile yazılmış ‘Oturum Aç’ yazısına tıklıyorsunuz. Alt tarafta tekrar mavi yazı ile yazılmış ‘E-posta adresinizi mi unuttunuz?’ şeklinde bir yazı görmektesiniz.

O yazıyı tıklayınız. Onun ardından sizlerin karşısına telefon numaranızı veya kurtarma e-postasını soran mavi yazı ve mavi kutucuk içerisinde ‘Telefon numarası veya e-posta adresi’ şeklinde yazılmış bir yazı görüyorsunuz. O mavi kutucuk içerisine Google hesabını açarken yukarda sizlere anlattığım şekilde açtıysanız kolay bir şekilde kurtarma yapabilirsiniz. Google hesabınızı kayıt ettirirken bir yakınınızın veya daha önceden kayıt olduysanız o e-posta adresini yazabilir veya telefon numaranızı yazabilirsiniz. Mavi kutucuğa e-posta başka bir e-posta adresi yazdıktan sonra yazdığınız e-posta adresine bir link gelmektedir. ‘Google Hesap Kurtarma’ gibi bir link almaktasınız. Hangi e-posta adresini yazdıysanız mavi kutucuğa o e-posta adresine giriş sağladıktan sonra link göreceksiniz ardından o linke tıkladığınız zaman Google hesap kurtarma işlemi başlatılmış olacaktır. O adımları izlediğiniz zaman kurtarmış olabilirsiniz. Google e-posta adresini veya şifrenizi unutmuş olabilmeniz gayet doğal bir şey. Bu adımları izlerseniz e-posta adresinizi yeniden bulabilirsiniz.

Diyelim e-posta adresinizi biliyor veya doğru hatırlıyorsunuz. E-posta adresinizi yazdıktan sonra mavi yazı ile ‘İleri’ butonuna tıkladıktan sonra şifre bölümünü unuttuysanız hemen alt tarafta bulunan tekrar mavi yazı ile yazılmış olan ‘Şifrenizi mi unuttunuz?’ gibi bir yazı görmektesiniz. O mavi yazı ile yazılmış olan ‘Şifrenizi mi unuttunuz?’ yazısına tıklayınız.

O yazıya tıkladıktan sonra giriş sağladığınız e-posta adresi ile hatırladığınız var ise son şifreyi bir deneyin. Olmadı ise hemen alt tarafta bulunan ‘Başka bir yöntem ile dene’ yazısı vardır yine mavi bir yazı ile yazılmış. O yazıya tıklayınız.

E-posta adresiniz ile kayıt olurken verdiğiniz telefon numarası yazılmıştır. Bu şekilde karşınıza çıkmaktadır: ‘Google, •••• ••• •• 00 numaralı telefona bir doğrulama kodu gönderecek. Standart ücretler uygulanır’ tarzında bir yazı görebilirsiniz. Eğer bu telefon numarasının son 2 rakamı sizin telefonunuza uygun ise alt tarafta 2 adet mavi kutucuklara yazılmış yazılar vardır. Biri ‘Kısa Mesaj’ diğeri ise ‘Çağrı’ sizlerin istediği şekilde ister mesaj yolu ile ister sizlere arayarak sizlere ulaşıp şifreniz hakkında bilgi sağlayabilir yeniden şifre oluşturabilir veya şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Diyelim ki telefonunuz yanınızda değil bu gayet doğal bir şey uzakta olabilir, evde olmayabilir veya şuan telefonunuz kapalı olabilir. Hemen alt tarafta bulunan mavi yazı ile yazılmış ‘Telefonum yanımda değil’ yazısına tıklayabilirsiniz. O e-postaya kayıt edilmiş bir e-posta adresi çıktığını görürsünüz. Örneğin; ‘ Google, asd••••••••@hotmail.com adresine bir doğrulama kodu gönderecek’ gibi bir yazı görmektesiniz. Bu yazıyı okuyup eğer o e-posta adresine erişim imkanınız var ise sağ alt tarafta mavi kutucuğa yazılmış ‘Gönder’ butonuna basabilir ve sizlere doğrulama kodu gönderebilir böylelikle şifrenizi tekrardan yaratabilirsiniz.

Google hesabımda oturum açamıyorum veya Google hesabımda oturum nasıl açılır gibi sorunların yanıtlarını yukarıda sizlerle paylaşmış bulunmaktayım. Adımları doğru takip eder ve uygularsanız google hesabımda oturum acma işlemini yapabilir ve google hesabıma gir işlemini yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *