Google Launcher Nedir?
21 May, 2019 20:59 tarihinde eklendi

Google Launcher Nedir?

Google Launcher Nedir?

Android işletim sisteminin yaratıcısı olan Google bu sisteme oldukça iyi özellikler de vermiştir. Bu işletim sisteminin özelleştirilmesi pek çok kullanıcı için en faydalı seçenektir. Google launcher nedir diye merak edenler bir android işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıyorsa, bunu Android işletim sistemini özelleştirmek amacıyla kullanabilir. Android cihazları üreten firmalar mobil cihazlar ve tabletlerin özelleştirilmesi için farklı ara yüzler tasarlamaktadır. Her ara yüzün ise farklı bir launcher kullanması da ayrı bir özelliktir. Launcher yani başlatıcılar sayesinde android işletim sisteminizi sizde özelleştirebilirsiniz.

Android içinde launcher temelde ana ekran ve menünün yer aldığı alanı kapsayan bir temadır. Temanın yardımıyla ana ekranda yer alan fontlar, klasör yapısı, menü yapısı, geçiş efektleri gibi olabilecek çok sayıda unsurun özelleştirilmesi yapılabiliyor. Android için iyi bir launcher seçimi mobil cihazın hızını arttırdığı gibi güç tüketiminin de düşmesini sağlayabiliyor.

Android işletim sisteminin adeta bir dostu gibi olan launcher hem mobil cihazınızın görselliğini geliştirir hem bellek (RAM) kullanımını azaltır hem de mobil cihazınızın hızını arttırabilir. Google launcher indir ve bu özellikler mobil cihazınızın güç tüketimini de azaltacak bir etki yapsın. Bu nedenle Android için iyi bir launcher seçimi herkes için çok önemlidir. Android sistemin en yakın dostu olarak kabul edilen launcher mobil cihazınıza görsellik ve hız bakımından olumlu yararlar sağlar.

Google launcher indir nasıl yapılır

Android mobil cihazlar için içeriklerin yüklendiği Google Play Store çok önemli bir uygulamadır. Google launcher indir için Google Play uygulamasına girmeli ve buradan diğer uygulamaları indirdiğiniz gibi launcher seçimini yaparak indirebilirsiniz. Başlatıcıları Google Play içinde bulabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ana sayfada seçiminizi varsayılan olarak değiştirerek başlatıcıyı uygulamaya alabilirsiniz.

Google launcher nedir, launcher Google Play üzerinden indirilen ve kullanıcılara telefonlarının ara yüzlerinde değişimler yapmasına olanak sağlayan uygulamalardır. Aktif olarak launcher kullanıyorsanız Google tarafından sunulan güncellemeleri de ihmal etmemelisiniz. Temel amacı mobil cihazınızın görünümünü değiştirmek olsa da bazı durumlar da telefonun şarj ömrünü kısaltabilir, reklamlarla telefonunuzun dolmasına neden olabilir. Bu etkenler telefonunuza zarar verdiği gibi sizi de rahatsız edebilir. Bu nedenle launcher seçiminde çok dikkatli olmalısınız.

İyi bir seçim yaptığınız takdirde telefonunuz daha şık olduğu gibi daha fonksiyonel kısa yol özellikleri ile çok yararlı olabilir. Google launcher indir ve telefonunuzu keyifle kullanmaya başlayın. Ancak launcher yüklemek isteyenler telefonlarının bellek kapasitesini de dikkate almalıdır. Android telefonunuzun özellikleri ve ekranı ne kadar büyük olursa Google launcher uygulamasından o kadar memnun kalırsınız. Eğer yüklediğiniz launcher sizi memnun etmedi ise telefonunuzun ayarlar kısmında girerek cihaz yöneticileri bölümünden yüklediğiniz launcher temasını kolaylıkla kaldırabilirsiniz. İsterseniz diğer launcher seçiminizi yaparak yükleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *