Neden Bu Kadar Gmail Kullanıyoruz?
4 Eyl, 2014 17:37 tarihinde eklendi

Neden Bu Kadar Gmail Kullanıyoruz?

Neden Bu Kadar Gmail Kullanıyoruz?

Bir zamanların tozlanmış, beyaz zarfları, mektupları vardı. Yeni nesilden çok kişinin belki de hiç yaşamadığı o deneyim, o iletişim türü. Dijitalleşen dünyayla birlikte nasibini alan bu değer, posta ve postacı tanımlamalarını tamamen sanal olarak çıkarttı karşımıza. Artık hemen hemen herkes gündelik hayatının akışı içerisinde onlarca elektronik posta trafiğinde buluyor kendini. Kimi zaman resmi bir iş için, kimi zaman başvuru, bilgilendirme, toplu mesajlar ya da benzeri gibi birçok sebepten dolayı bu hizmete gerek duyuyoruz. Duymasına duyuyoruz da kaçımız aldığı hizmeti sorguluyor acaba?

Yıllardır kalıplaşan elektronik posta hizmetine farklı bir soluk getiren Google şirketinin en çok yatırım yaptığı hizmetlerden olan Gmail, bu konuda bize farklılığın en güzel örneğini göstermekte hiç şüphesiz ki. Çünkü neden Gmail diye sorduğumuz zaman gerek kullanım açısından, gerek güvenliği gerekse sunduğu hizmetleriyle hep birkaç tık üst seviyede sonuçla karşılaşıyoruz. Özellikle spam olarak ifade edilen gereksiz mesajlarda oldukça başarılı bir performansa sahip olan Google Mail, kullanıcıya özel kişiselleştirme ayarı, yüksek güvenlik duvarı, ciddi bir elektronik posta hizmeti sayesinde değerini gün geçtikçe yükseltmeye devam ediyor. Bunun neticesi de zaten artan kullanıcı grafiğinde çok rahat bir şekilde gözlemleniyor. Öte yandan, birçok önemli sitenin ki bunların başında mobil ve tablet uygulamaları edinebileceğimiz indirme / download platformları tercihinde Gmail yer alması zaten seçimimizin ne kadar haklı olduğumuzu gözler önüne seriyor.

Gmail mail atma konusunda oldukça sadece ve basit bir tasarıma sahip. Hızlı e-posta atma seçeneği, fazla detay istemeyen bir özelliği var. Bunun yanı sıra dosya aktarım hızı oldukça yüksek. Kişiye özel driver imkanı sağlıyor. Bu şekilde kişi dosyalarını driverında depolayarak, gerektiği zaman paylaşım yapabiliyor veya dosyalarını sanal ortamda saklayabiliyor.

Gmail birçok ortamda hızla popülerleşmeye ve tercih edilmeyede başlandı. Örneğin dünyanın en fazla tıklanan sitelerinden olan Youtube, Gmail ile çalışmaya ve ortak hareket etmeye başlıyor. Bu yüzden de Gmail her geçen gün daha da özelleşiyor ve ayrıcalıklı hale geliyor. Üstelik Youtube’de kazanç sağlamak içinde Gmail adresli bir hesap açmanız gerekiyor. Bu yüzden de Gmail, her ortamda size katkı sağlayan, Google’nin kullanıcı dostu bir sistemi olarak görülüyor.

Gmail her geçen gün daha da gelişiyor. Google Alert, Google Hangouts, Google Plus, Google Driver ve daha birçok farklı özellikle donatılan Gmail, son zamanların en fazla tercih edilen mail platformu oluyor. Dünya devi olan hotmail(outlook) ile uzun zamandır başa baş mücadele etmeye başlayan Gmail, birçok özelliği ve son zamanlarda artan üyelik sayısı ile Outlook sistemini çoktan geride bıraktığı açıkça gözüküyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *