Google Hakkında Temel Bilgiler
11 Eyl, 2019 14:55 tarihinde eklendi

Google Hakkında Temel Bilgiler

Google Hakkında Temel Bilgiler

Teknolojinin ilerlemesine istinaden yaşamlarımıza birçok farklı olgunun girdiği kesin. Bu olgulardan bir tanesi olan internet insanların neredeyse tüm dengelerini değiştirmiş bulunuyor. Internet denilince de çok farklı alt başlıklar ile hizmet veren ve alanında adeta çığır açan Google ilk akla gelen marka. Bugün sadece bir arama motoru olarak değil, blog sayfaları ile, video film uygulamaları ile çok yönlü bir internet kuruluşu. İnsanlar Google üzerinden yerlerinden kalkmadan her şeyi rahatlıkla halledebiliyor.

Bunun yanında birçok insan yeni e posta al gmail  hesabı kullan diye düşünüyor. İlk çıktığı dönemlerde davetiye ile yeni gmail adresi açmak mümkün bugün herkes rahatlıkla adımları takip ederek bu hesabı rahatlıkla açabiliyor.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Yeni gmail açmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum diyorsanız korkmanıza gerek yok.

Öncelikli olarak Google arama motoruna girmeniz ve üstte sağda yer alan hesap oluştur butonuna tıklamanız yeterli. Burada hesap oluşturun butonuna tıklamanız yeterli. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza yeni gmail adresi al noktasında kendim için ya da işletmemi yönetmek için olmak üzere iki ana başlık gelmektedir.

Kendi adına açılacak olan hesap için Ad, Soyadı, kullanıcı adı ve şifre bilgileri orada ifade edildiği gibi girilmelidir.

Sonrasında hesap açılır.

Kendi işletmemi yönetmek için olan olguda ise kullanıcı adına işyerinin adını vermek gerekmektedir. İleri denildiğinde ise işyeri telefon numarası, hesabı açan kişinin doğum tarihi gibi bilgileri güvenlik için ve şifre unutulması durumları için gerekmektedir. Tüm bu aşamalardan sonra yeni gmail  aç olgusu gerçekleşmiş olur.

Gmail Hesabı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yeni e posta gmail hesabı açmanın birçok avantajı vardır. Bu avantajların en başında Türkçe dilinde olmasıdır. Bunun yanında kullanımı oldukça kolaydır. Hiç bilgisayar bilmeyen birisi bile rahatlıkla bu elektronik posta hesabını kullanabilir. Bunun yanında mail gönderme, mail alma işlemleri oldukça basittir. Bunun yanında gönderilen elektronik postaların takibi oldukça basittir. Kullanıcı ara yüzü oldukça basittir.

Tüm bunlara ilaveten diğer elektronik posta adresleri ile kıyaslandığında daha güvenli olan bir elektronik posta hesabıdır. Bu elektronik posta hesabına sahip olanlar cep telefonlarında yer alan telefonlarını kaydedebilir. Ayrıca yine çektikleri fotoğrafları gmail hesabına kaydedebilirler ki bunlar çok önemli avantajlıdır. Saklama kapasitesi de diğerlerine göre çok daha yüksektir.  Son olarak gmail hesabı prestijli olan bir hesaptır. Bir ciddi görünümü vardır. O yüzden özellikle iş amaçlı olarak kullanılabilecek en ideal olan hesaplar arasındadır.

Diğer Kullanılabilecek Mail Adresleri

Yeni gmail acmaq noktasında bu bilgileri verdikten sonra yedekleme yapmak ya da başka amaçlar için kullanılabilecek diğer elektronik posta hesapları arasında Yahoo, MSN, Mynet ve Yandex ilk anda söylenebilecek olan dünya ölçeğinde kullanılabilecek olan elektronik posta adresleridir. Bu hesapların da benzer biçimde hesap açıp işlemleri vardır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *