Mobil Cihazlarda Gmail Nasıl Kullanılır
3 Şub, 2015 13:45 tarihinde eklendi

Mobil Cihazlarda Gmail Nasıl Kullanılır

Mobil Cihazlarda Gmail Nasıl Kullanılır

Kullandığınız mobil cihazın işletim sistemi ne tür olursa olsun Gmail mesajları göndermek ve almak çok kolay. Biz cihazınızda yerel e-posta uygulaması ile Gmail’i nasıl kurulacağınızı göstereceğiz. iPhone ve Android için resmi Gmail uygulamasını kullanımından bahsedeceğiz.

Gmail’i istediğiniz cihazda kullanabilirsiniz

Gmail’in en iyi özelliklerine istediğiniz yerden ve istediğiniz cihazdan erişebilirsiniz. İster akıllı telefon ister herhangbir işletim sistemine sahip tablet nerede olursanız olun Gmail’in rahatlığından ve kolaylığından yararlanabilirsiniz. Hareket halindeyken bağlantıda kalma keyfini gmail mobil uygulamaları sayesinde yaşayabilrisiniz. Aradığınızı hızla bulmak için tüm e-postalarınızda arama yapabilirsiniz. Gerçek zamanlı bildirimler sayesinde önemli e-postaları kaçırmazsınız ve bunların düzenlemesini yapabilirsiniz. Etiketler ve birden çok Gmail hesabı arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Gelen sayısızca e-postalarınızı okuyabilrisiniz.

Farklı cihazları kullanarak konuşun

Hangouts; fotoğraflar, emoji ve hatta grup video görüşmeleri yardımıyla ücretsiz olarak sohbetlere hayat verir. Bilgisayarlar, Android cihazlar ve Apple cihazlar arasında arkadaşlarınızla bağlantı kurun. Hangouts hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayın

Yeni gelen kutusuyla tanışın

Özelleştirilebilir yeni sekmeler sayesinde kontrol yeniden sizde. Böylece yeni postaları bir bakışta görebilir ve hangi e-postaları ne zaman okumak istediğinize karar verebilirsiniz. Yeni gelen kutusu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Çok miktarda depolama alanı

Gmail, Google Drive ve Google+ Fotoğraflar’daki 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı sayesinde, yer kazanmak için e-posta silmeniz gerekmez.

İş için Gmail

@sirketinizin_adi.com biçiminde özel e-postaya sahip olun ve telefonunuzdan veya tabletinizden takvime, dokümanlara, video toplantılarına ve daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz.

Mobil Cihazlar için Gmail Kurulum Ve Kullanım

Eğer bir mobil cihazınız varsa, Gmail hesabınıza erişmek için iki ana yöntem vardır:

Yöntem 1: Cihazınıza yerel e-posta uygulaması. (Örneğin kişisel e-posta ve bir iş e-posta gibi) farklı e-posta sağlayıcıları aracılığıyla birden fazla e-posta hesabı varsa görüntüleyebilir ve tek bir yerde tüm mesajlar yönetmek için izin veren bir uygulama kullanabilirsiniz.

Yöntem 2: iOS ve Android için mevcut resmi Gmail mobil uygulaması,. Zaten deneyimli bir Gmail kullanıcı iseniz, resmi Gmail uygulamasını kullanmayı tercih edersiniz. Masaüstü sürümüne çok benzerlikler içeren uygulama ile cihazınızda yerel e-posta uygulamasından daha fazla özel Gmail özelliklerini içerir.

Yerel e-posta uygulaması ile Gmail adresinizi eklemek için:

Bu örnekte, iPhone ve iPad gibi iOS cihazları için Posta uygulaması ile bir Gmail hesabı senkronize etmeyi açıklamak istiyorum. Bu süreç cihazınızın performansına bağlı olarak değişebilir. Kendime ait iphone olduğu için ben iphone de göstermek istiyorum.

Cihazınızdaki e-posta ayarlarına gidin ve sonra ve Hesap Ekle seçeneğini seçin.1
Google ‘ı seçin.

2

Hesabınızı bağlamak için yönergeleri izleyin.

3
İşiniz bittiğinde, Posta uygulamasında Gmail hesabınızdan e-postalar göndermek ve almak mümkün olacak.

Gmail uygulamasını kullanma

Android için Gmail için resmini göstermek istiyorum. Bu uygulamalar için arayüz biraz farklı olsa da, her app aynı temel özelliklere erişim sağladığını fark edeceksiniz.

4Gmail’i mobil cihazınızda kullanmak için özgün yazılımını altdaki linklerden indirebilirsiniz.

google_play_trapple_store_trEğer telefonunuzda yerel e-posta uygulamasını kullanıyorsanız unutmayın Google sağlamış olduğu geniş özelliklerden bir nebze mahrum kalcaksınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *