Google Hangouts Çoklu Görüşme
3 Şub, 2015 13:45 tarihinde eklendi

Google Hangouts Çoklu Görüşme

Google Hangouts Çoklu Görüşme

Her şey yıllar öncesinin bir numaralı programı olan Messanger’in belirli bir sürümden sonra kamera ile görüşme olanağı tanımasıyla başladı. Aslında öncesinde de var olan bu durum, ilk kez böylesine basit ve sistematik bir hale dönüştüğü için çok fazla ilgi görmüştü “webcam” denilen o görüşme türü, çığır olmuştu adeta! Fakat tarihin geçmiş sayfalarından kafamıza kaldırıp da günümüz teknoloji uygulamalarına baktığımız zaman asıl çığırın şu anda, içinde bulunduğumuz zaman diliminde gerçekleştiğini görüyoruz. Üstelik bize hiç yabancı olmayan bir markanın özelliği olarak dikkat çekiyor bu inanılmaz uygulama. Neyden bahsettiğimiz, durum yüksek çözünürlüklü ve sayısız özellikli kamera görüşmesi olduğu için oldukça açık öyle değil mi?

Google Plus ve onun en çok ilgi gören uygulamalarından: Hangouts.

Hangouts, Google+ altyapısına ait, temel anlamda bir yazışma – görüşme programı olarak ele alınabilir. Fakat, bu temel anlamın çok ötesinde bir kulanım şekli ve memnuniyet olduğunu hemen görebiliyoruz. Halen nostaljik bir Msn havası olan Hangouts, ifade gönderimi, kayıt yapma, fotoğraf çekme gibi basit özelliklere sahip. Fakat asıl cevher kamera görüşmeleri sayesinde çıkıyor karşımıza. Bir kişi aynı anda on kişi ile konuşma şansına sahip olabiliyor bu uygulama ile. Arkadaşlarınızla video konferans yaptığınızı düşünün, ne kadar eğlenceli öyle değil mi? Üstelik, Android, Apple ve Windows olmak üzere tüm bilgisayar, telefon ve tablet cihazlarda kullanılabiliyor olması Hangouts’u eşsiz bir görüşme programı haline getiriyor. Tüm bunların yanında bir de konuşma anında kişinin becerisine göre gerçekleşebilen efekt ayarları ile Google Plus eğlenceye dönük yönünü de kanıtlıyor bizlere.

Google Hangouts uygulamasını Gmail hesabı üzerinden rahatlıkla kullanabiliyoruz. Gmail hesabımızın sohbet kısmından Hangouts özelliği açıyor, sohbet kısmında bulunan arkadaşlarınızın ismine tıklayarak Hangouts sohbetini aktif hale getirebiliyoruz. Sohbete chat kısmından yeni kişiler ekleyebiliyor, aynı anda bu kişilerlede sohbet edebiliyoruz. Google Hangouts programı aracılığıyla aynı anda Google Driverınız üzerinden belge paylaşımı yada bilgisayarınızdan dosya gönderimi de yapabiliyorsunuz. Üstelik tüm bu bilgileri tek bir kişiye değil, aynı anda onlarca kişiye yapabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *