Hangouts Nedir? Nereden İndirebilirim ?
3 Tem, 2015 22:45 tarihinde eklendi

Hangouts Nedir? Nereden İndirebilirim ?

Hangouts Nedir? Nereden İndirebilirim ?

Google Hangouts oldukça popüler ve bu konuda bilgi sahibi olmayanlar, kullanmak isteyenleri aydınlatacak bir yazı ile karşınızdayız. Bu hizmet oldukça kişi tarafından tercih ediliyor.

Hangouts-Settings

Google ürünü Hangouts’u kullanmak için bir gmail hesabına sahip olmamız gerekiyor. Gmail hesaplarımızdan sohbet bölümünü açabilir ve istediğimiz bir arkadaşımız ile sohbete başlayabiliriz. Bu sohbete başlamak için yapmamız gereken kiminle görüşmek istiyorsak o kişinin sohbet kısmında bulunan ismine giriş yaparak hangout’u başlat demek olacak. Sadece bilgisayar üzerinden değil mobil olarak da bu uygulamayı kullanabilir bilgisayar üzerinden yaptığınız işlemleri burada tekrarlayabilirsiniz.  Hangouts için kısa bir tanım yapmak gerekirse arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz gelişmiş bir program diyebiliriz. Bir zamanların Messenger’ı gibi düşünebilirsiniz. Ancak o yıllardan bu yana değişen ve gelişen çok şey oldu. Hangouts da onlardan bir tanesi, bilgisayarınız üzerinde bulunan doküman, dosya ve fotoğrafların görüntüsü paylaşabilir ve onları aktarabilirsiniz.

Hangouts için Messenger’ın gelişmişi demiştik. Farklı efektler, komik resimler ve şapka gibi eklentiler ile hoşca vakit geçirebilirsiniz.  Ancak bunun için Google efects eklentisini yüklemelisiniz. Arkadaşlarınızla çoklu konuşma yapabilirsiniz, kişi listenizden kimi isterseniz var olan bir konuşmaya davet edebilirsiniz.

Hangouts Nereden İndirebilirim ?

Google’ın hayatımıza getirdiği birçok değişikliğin artık vazgeçilmez hale gelmesinden sonra çıkardığı bir yeni uygulama ile hayatımız yeni bir vazgeçilmezin girdiği söylenebilmektedir. Hangouts uygulaması ile özellikle akıllı telefonlarda kullanılan anlık konuşma ortamlarından en iyisi olma özelliği taşıyan bu uygulama sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla oldukça eğlenceli bir sohbet etmenizi sağlamaktadır.

Hangouts ile anlık çevrimiçi sohbet edilmesinin daha zevkli hale gelmesinden sonra sadece yazışmalar değil görüntülü görüşme ile tüm sevdiklerimiz ile canlı olarak görüşebilme imkanı sunulmaktadır. 10 kişiye kadar desteklenen sohbetlerin görüntülü hale gelmesi ile canlı bir şekilde konuşma ortamı yakalayarak efekt ve canlı uygulamalar ile sevdiklerinizi ve kendinizi eğlendirmeyi sağlayabilirsiniz. Tüm bu imkanlara rağmen üstelik sadece akıllı telefonlarda kullanılmayan bu uygulama bilgisayar ve telefonlarda da kullanılmaktadır. Tek bir işletim sistemine bağlı kalmayan Google Hangoust uygulaması Andorid yada Apple işletim sistemlerinde de kullanılma imkanı sunmaktadır. Ayrıca bilgisayarlarda da kullanılabiliyor olması daha rahat bir yazışma ortamı ve daha etkin efekt kullanımı sağlayacaktır.

Google Hangoust uygulamasının Andorid indirmek için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.talk&referrer=utm_source%3Dtr-ALL-landingpage%26utm_medium%3DCTA%26utm_term%3D%26utm_campaign%3Dlandingpage

Google Hangoust uygulamasının iOS cihazlar için indirmek için : http://itunes.apple.com/app/id643496868?mt=8

Google Hangoust kullanmak için önce Gmail hizmeti edinmeniz gerekiyor. Bunu edinmek için ise https://accounts.google.com/SignUp?service=mail&hl=tr&continue=http%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F%3Fpc%3Dcarousel-about-tr adresini tıklamalısınız.

Anlık konuşma uygulaması olarak hayatımıza giren Hangoust eğlenceli yazışma ve video görüşmeleri sağlayarak oldukça renkli dakikaların geçmesini sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra dosya veya resim paylaşımı yapmayı sağlayarak eğlencenin yanı sıra işlerimizin de kolay bir şekilde yürütülmesine ortam hazırlamaktadır. Resim paylaşımı ile birçok Google uygulamasından çekilebilecek olan resimlerin paylaşılması sağlanmaktadır bundaki avantaj ise paylaşılacak olan resimlerin cihazımıza indirilmeden direkt olarak paylaşılması olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *