Google Hangouts Eklentisi Nasıl Yüklenir?
5 Ara, 2018 13:13 tarihinde eklendi

Google Hangouts Eklentisi Nasıl Yüklenir?

Google Hangouts Eklentisi Nasıl Yüklenir?

Hangouts eklentisi, kullanıcıların web tarayıcınızdan doğrudan video konferans yoluyla “hangout” oluşturmasına ve birbirleriyle sohbet etmesine veya sohbet etmesine olanak veren çok yararlı bir web tarayıcı uzantısıdır. Bilgisayarınızda, Hangouts’un görüntülü görüşme özelliğini sağlayan küçük bir uygulama. Google + ‘da görüntülü görüşme yapmaktan hoşlanıyorsanız, bu eklenti kesinlikle sizin için bir zorunluluktur.

Chrome Web Mağazası’na Gidin

Google Chrome tarayıcınızı açın ve https://chrome.google.com/webstore/category/apps adresinden Chrome web mağazasını ziyaret edin.

Hangouts’u Bulun

Aramanın sol üst kısmındaki arama metni alanına “Hangouts” yazın ve aramaya başlamak için klavyenizdeki “Enter” tuşuna basın. Sayfada bir arama sonuçları listesi görüntülenecektir.

Hangouts’u Yükleyin

Uzantılar kategorisinde “Hangouts” arayın ve yanındaki “Ücretsiz” düğmesini tıklayın. Eklenti, Chrome yüklenmeye başlayacaktır.

 

Kurulumları Onaylayın

Yeni Uzantıyı Onayla penceresindeki “Evet, güveniyorum” düğmesine tıklayarak bunu yapın. Diğer tarayıcılarda google+ hangouts eklentisini yüklemek için;

Eklentinin İndirme Sayfasına Gidin

Tarayıcınızı açın ve https://www.google.com/tools/dlpage/hangoutplugin adresinden Hangouts eklentisinin indirme sayfasına gidin.

“İndirme Eklentisi” Düğmesine Tıklayın

Bir pencere istemi “GoogleVoiceAndVideoSetup.exe” adlı bir dosyayı indirmenizi isteyecektir.

Dosyayı İndir

Dosyayı indirmeye başlamak için “İndir” veya “Dosyayı Kaydet” düğmesini (tarayıcınıza bağlı olarak) tıklayın.

Yükleyiciyi Çalıştır

İndirmek için indirilen dosyayı çift tıklayın ve açılan pencerede “Çalıştır” düğmesine tıklayın. Eklenti kendisini web tarayıcınızla yüklemeye başlayacak ve bir yükleme penceresi kurulumun durumunu gösterecektir.

Pencereyi Kapat

Hangouts eklentisini yüklemeyi tamamlamak için işlem penceresindeki “Kapat” düğmesine tıklayın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *