Google Hangout İle Nasıl Canlı Yayın Yapılır?
8 Ara, 2018 14:37 tarihinde eklendi

Google Hangout İle Nasıl Canlı Yayın Yapılır?

Google Hangout İle Nasıl Canlı Yayın Yapılır?

Google + ‘da güncellenmiş, sohbet etmenize veya arkadaşlarınızı aramanıza izin vermenin yanı sıra, Hangouts üzerinden gerçek zamanlı aktarım yoluyla bilgisayarınızdan arkadaşlarınıza ve genel kullanıma yönelik ses ve video yayınları yayınlamanıza da olanak tanır. Kendi radyo veya TV yayınlarınızı kendiniz ve isterseniz Google + hesapları için tam olarak keyif aldığınız kişilerden yararlanmak istiyorsanız mükemmeldir. Google Hangouts’ta bir yayın kurmak gerçekten çok kolay ve yapmanız sadece birkaç saniye sürüyor.

Bilgisayarınızda Bir Web Tarayıcısı Açın

Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir web tarayıcısını (Google Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari vb.) Kullanarak, Google+ web sitesini ziyaret edin.

Google Hesabınızda Oturum Açın

Google Hesabı giriş sayfasına gitmek için karşılama sayfasındaki “Oturum Aç” düğmesini tıklayın. Kullanıcı adı ve şifre metin alanlarına Google veya Gmail hesap bilgilerinizi girin ve devam etmek için “Oturum Aç” düğmesine tıklayın.

Hangouts’u Görüntüleyin

Google+ ana sayfanızın sol üst köşesindeki menü açılır listesini tıklayın ve Google Hangout’unuza gitmek için “Hangouts” seçin.

Canlı Hangouts’a Gidin

İnternet sayfasının üst kısmındaki “Canlı Hangoutlar” sekmesini tıklayın ve yayınlarınızı planlamaya başlamak için “Canlı Hangout Yapın” seçin. Ekranda “Canlı Hangout” menü penceresi görünecektir.

Yayınınız Hakkında Bilgi Girin

Canlı Hangout menüsünü kullanarak, yayınınız için istediğiniz ad, yayınınız hakkında kısa bir açıklama, videonuz için kitle olarak belirlemek istediğiniz kişiler ve yayının ne zaman başlayacağı gibi temel ayrıntılarını girin.

 

Yayını Paylaş

İşiniz bittiğinde, girdiğiniz bilgileri kaydetmek için menü penceresindeki “Paylaş” düğmesini tıklayın. Google Hangout yayınınız Google Etkinlikler sayfanızın yanı sıra kitle olarak eklediğiniz kişilerin Etkinlikler sayfası da kaydedilir.

Google Events’e Girin

Google+ ana sayfanızın sol üst köşesindeki menü açılır listesini tıklayın ve Google Events sayfanıza gitmek için “Etkinlikler” seçin.

Google Hangout Yayınınızı Başlatın

Etkinlik sayfasını açmak için Google Events sayfanızda görüntülenen öğeler listesinden yayının adını tıklayın. Google Hangout yayınınıza başlamak ve kitlenizin sizi dinlemesini veya izlemesini sağlamak için Etkinlik sayfasındaki “Başlat” düğmesini tıklayın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *