Google Hangouts’ta Nasıl Sohbet Edilir?
11 Kas, 2018 15:30 tarihinde eklendi

Google Hangouts’ta Nasıl Sohbet Edilir?

Google Hangouts’ta Nasıl Sohbet Edilir?

Google+, kullanıcıların yalnızca yayınları, resimleri ve videoları İnternet üzerinden paylaşmasına izin vermez, aynı zamanda insanların “Hangouts” adlı sohbet uygulaması aracılığıyla birbirleriyle konuşmalarını sağlar. Hangouts ile arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Google+ hesabınızdan bilgisayarınızdan veya mobil cihazlarınızdan. Google Hangout’ta bir konuşma başlatmak oldukça sade ve basittir; İhtiyacınız olan tek şey, parmağınızın birkaç tıklamasıdır.

Google + ‘yı Açın

Yeni bir göz atma sekmesi oluşturun ve Google+ web sitesini ziyaret edin.

Hesabınıza Giriş Yapın

Sağlanan metin alanlarındaki Google hesabı kimlik bilgilerinizi girin ve Google+ profilinize giriş yapmak için “Oturum Aç” düğmesini tıklayın.

Hangouts Panelini Açın

Tarayıcı penceresinin sağ tarafındaki Hangouts panelini açmak için Google+ kontrol panelinin sağ üst bölümünde bulunan çift tırnak simgesini (”) tıklayın.

Sohbet Edecek Birini Bulun

Hangouts panelinin üst kısmındaki “Kişiler İçin Ara” metin alanını tıklayın ve konuşmak istediğiniz arkadaşın adını yazın.

Sohbeti Başlat

Arama sonucundan konuşmak istediğiniz kişinin ismine tıklayın ve bilgisayar ekranının altında bir sohbet penceresi görünecektir. Mesajınızı sohbet penceresinin metin alanına girin ve göndermek için klavyenizdeki “Enter” tuşuna basın. Şimdi tek yapmanız gereken cevap beklemek. Mobil cihazda Google Hangout’ta sohbet edebilirsiniz. Bunun için;

Hangouts’u Açın

Telefonunuzun uygulama çekmecesinden veya ana ekranından başlatmak için Hangouts (çift tırnak) uygulama simgesine dokunun. Giriş sayfasını açmak için “Giriş Yap” düğmesine dokunun ve sağlanan alanlara Google hesap ayrıntılarınızı girin. Devam etmek için “Giriş yap” basın.

Sohbet Edecek Birini Bulun

Google+ kişi listenizi görüntülemek için uygulama ekranının sol üst tarafındaki kişiler düğmesine dokunun.

Sohbeti Başlat

Yeni bir sohbet penceresi açmak için kişi listesinden konuşmak istediğiniz kişinin adına dokunun. Mesajınızı metin alanına yazmaya başlayın ve mesajınızı göndermek için ekran klavyesindeki “Enter” tuşuna basın. Tek yapmanız gereken bir cevap beklemek.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *