Google’dan Tilt Brush
18 Ara, 2018 16:26 tarihinde eklendi

Google’dan Tilt Brush

Google’dan Tilt Brush

Tilt Brush Nedir?

Google firmasının sunmakta olduğu hizmetler dünyanın farklı noktalarında bulunan farklı tür ve davranışta insan gruplar tarafından artan oranda kullanım talebi görmektedir. Hemen her gün yeni bir uygulaması ile dikkatlerimizi çekmektedir. Kuşkusuz bu başarısını araştırma ve geliştirmeye her yıl ayırdığı milyarlarca dolara borçlu olduğunu söyleyebiliriz.  Son dönemlerde dikkatimizi çeken ürünlerden bir tanesi de Google’dan Tilt Brush isimli uygulama olmuştur. Virtual Reality denilen gözlükler takılarak Tilt Brush adı verilen sanal gerçeklik programıyla hayali ortamda çizilen 3 boyutlu resimlerdir. Program sayesinde Google mottosu olan yaratıcılıkta sınırsız olasılıklar fikri de bir anlamda uygulamaya geçmiş olmaktadır. Bu program sayesinde mimar ve mühendisler ile beraber moda tasarımcısına kadar farklı alandan birçok insanın kendi alanlarında avantaj sağlayabilecekleri 3 boyutlu çizimlere ulaşması ve bunu yaparken de neredeyse gerçeklik hissinin verilmesi programın verdiği en büyük yeniliklerden bir tanesidir. Tith Brush 3D boşluğunda gerçek olmayan gerçeklikle çizim ve tasarımlar yapmanıza izin vermektedir. Örneğin odanız, tablo fikirleriniz ise sizin resim için kullandığınız paletleriniz olduğunu düşünün. İmkan ve ihtimaller sınırsızdır mottosu ise ürün tasarımcıları tarafından zikrediliyor.

Tilt Brush Nasıl Kulanılır?

Pilot gözlüklerini de andıran yapısı ile kafanızı tamamen kaplayan ekranlar, iki elinizde bulunan bir tanesi ile ayar ve seçeneklerin ter aldığı diğeri ile de hayali ama gerçek olan çizimlerinizi Google’dan Tilt Brush sayesinde yapabileceksiniz. Bir elinizde bulunan kontrol paneli ile, renk desen veya ne düşünüyor iseniz onu resme dökeceğiniz şekilde ayar kutusu ve yine hayali olarak önünüzde gözlüğü takmakla görünen ekran, ardından diğer kontrol paneli ile istediğiniz hayalini kurduğunuz tüm nesne ve objeleri çizebilir, duvarınızı gerçekte olmayacak hayali bir şekilde boyayabilirsiniz.

 

Tilt Brush Nerede Kullanılır?

Hayallerin resmedilerek, sınırsız bir ortam ve renk çeşitliliği içinde resim yapabilme çizim fırsatları sunan bu uygulama sayesinde ayrıca, mimar ve mühendislerden moda tasarımcılarına kadar pek çok meslek grubunun faydalanacağı şekilde de 3 boyutlu çizim atölyesi bir anlamda hayali olarak sağlanmış olmaktadır. Google’dan Tilt Brush kullanarak hayallerinizin ötesinde bulunan noktalara fırça darbesinde bulunabilir, fırsatları rahatça kullanabilme özgürlüğüne erişirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *