Google Admob Nedir?
23 Mar, 2019 21:37 tarihinde eklendi

Google Admob Nedir?

Google Admob Nedir?

Google Admob Ne İşe Yarıyor

Admob, mobil uygulamalar için tasarlanmış olan bir Google servisidir. Bu servis ile mobil uygulama geliştiricilerine büyük katkı sağlanmaktadır. Admob sayesinde mobil uygulamalara reklam alınabilmektedir. Bu reklamlar ile de kazanç sağlanmaktadır. Bu servisin kullanım amacı daha fazla kazanç elde etmektir. Uygulamaların reklam almasına ve bu sayede kazanç sağlamasına yardım eden Admob servisi, birçok uygulamada kullanılmaktadır. Mobil platformdaki uygulamalar, Google’ın bu servisi ile kazançlarını artırabilmektedir. Admob, kullanıcıların ilgi alanına göre reklamlar oluşmasına yardımcı olmaktadır. Yani kullanıcı kitlenin ilgi alanına göre hedef kitleyi segmente etmektedir. Böylece de reklamlar gösterime sunulur ve kazanç sağlanır.

Admob ile sağlanan kazanç miktarı, uygulamanın indirilme sayısı ile bağlı değildir. Kazancı belirleyen faktör, uygulama içinde gösterilen reklamın tıklanma sayısıdır. Reklamın tıklanma sayısına bağlı olarak bir kazanç elde edilir. Admob servisi ile reklam ayarlamaları daha basit ve düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Admob birçok reklam verenle birlikte çalışılmasını sağlar ve gerekli düzenlemeleri yapar. Böylece reklamlardan daha fazla kazanç elde etme imkanı verir. Admob servisi uygulamalar için çok kullanışlı ve yararlı olmaktadır.

Google Admob İle Özelleştirme İşlemleri Ve Ödüllü Reklam Düzenlemeleri

Admob servisi reklamlardan elde edilen kazancı artırmaya yönelik birçok özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden biri de özelleştirilmiş reklam şablonları düzenleyebilme imkanı vermesidir. Admob ile pozitif kullanıcı deneyimi oluşturulabilir. Bununla birlikte uygulama içi birtakım ödüller ile reklamların tıklanması sağlanabilmektedir. Bu ödüllü reklamlar sayesinde reklamların daha fazla tıklanması sağlanır ve uygulama içi reklam kazancının artmasına destek olunur. Google Admob ile sağlanan ödüllü reklamlar sayesinde aynı zamanda pozitif kullanıcı oluşturulması sağlanır. Admob, mobil uygulama reklamları için kullanılan çok fonksiyonlu ve kullanışlı bir servistir.

Geniş Reklam Gösterim Ağı

Admob servisi ile çok geniş bir reklam gösterim ağı oluşturulmaktadır. Admob sayesinde reklamlar dünya genelinde iki yüzün üzerinde pazarın kullanıcılarına gösterilir. Bu sayede reklamlardan elde edilen gelirin normalden daha iyi olması ve kazancın artması sağlanır. Admob servisi Google tarafından mobil uygulama geliştiricilerine sunulan önemli bir servistir.

Admob Nasıl İşlemektedir?

Admob uygulamasının işleyişi oldukça sistemli ve düzenlidir. Admob ile geçiş reklamları, video reklamları ve benzeri reklamlar ile gösterim yapılır. Uygulama içinde bulunan satın alma reklamları da Admob gösterimleri içerisindedir. Admob hem kazançları artıracak hem de hedef kitleyi genişletecek rapor hazırlama, analiz yapma, reklam planlama gibi işlemler ile mobil uygulamalara fayda sağlar.

Admob Reklam Kazancını Artırır Mı?

Admob ile reklam kazancı artmaktadır. Google Admob nedir sorusunun karşılığı olarak reklam organizasyonu ve düzenlemesi yapan mobil servis denilebilmektedir. Bu servis ile mobil platform için kullanıma sunulan uygulamalardan daha fazla reklam kazancı elde edilmesi sağlanır. Programın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *