Google Glass’ta Ne Tür Uygulamalar Var?
19 Kas, 2018 22:02 tarihinde eklendi

Google Glass’ta Ne Tür Uygulamalar Var?

Google Glass’ta Ne Tür Uygulamalar Var?

Akıllı gözlük olarak bilinen, kamerası olan ve sesli komutlarla çalışan şeffaf ekran Google Glass hayatı kolaylaştırıcı birçok özelliği içermektedir. Google Glass sesli komutların yanı sıra dokunmatik ekranından da çalışan bir gözlüktür. Peki, Google Glass’ta ne tür uygulamalar var? Bu cihaz yabancı dile çevirme özelliği ile seyahat ve tatil sırasında birçok insana yardımcı olmaktadır. Yabancı bir yazıyı kendi diline çevirirken kişiler bunu havada oluşan resim sayesinde o yazı üzerinde gerçekçi bir şekilde görebilmektedir.

Google Glass’ın sunduğu uygulamalar arasında Twitter, Facebook, Youtube, LiveStream, Gmail gibi 70’e yakın uygulama bulunmaktadır. Kitchme isimli yemek tariflerini bulabilmeye ve dinlemeyi sağlayan bir uygulama yer almaktadır. 94 Fifty isimli bir basketbol uygulaması ile oyun sırasında kolayca istatistik tutulmasını sağlayan uygulama da cihazda bulunanlardan. Hava durumunun takibini sağlayan bir uygulama olarak Weather Alert yer almaktadır. Garanti Bankası’nın uygulamasından biri olan iGaranti uygulaması da Google Glass cihazı içerisinde bulunmaktadır.

Google Glass Özellikleri Nelerdir?

Google Glass’ın kitapseverlere sunduğu bir özellik olan geniş kütüphanesi ile kullanıcılar için cihazda vakit geçirmesini sağlamanın alternatifleri bulunmuştur. Google Glass’ta ne tür uygulamalar var sorusuna verilecek yanıtlar arasında müzik servisi bulunmaktadır. Cihazın geliştirilmesi ile beraber kazandırılan bu özellik eklendiğinde kullanıcıların cihazı günlük kullanım sürelerinin arttığı ortaya çıkmaktadır. Google’da paylaşılan videolara komut verilerek dinlenmek istenen müzikler ya da kanallar açılabilmektedir. Herhangi bir ortamda çalan müziğin dinletilmesi ile de müzik bulunmakta ve içerisinde uygulamalar ile bu müzikler indirilebilir.

Google Glass Nasıl Kullanılır?

Google Glass’ın kullanımı kolay olup gözlüğü üzerine yerleştirilmiş şekilde kullanılması en uygun olanı ve daha net bir görüntü veren kullanım biçimidir. Google Glass’ta ne tür uygulamalar var merak edenler için Glass’ın müzik uygulamalarından bahsedilebilir. İçesindeki müzik bulmayı ve dinlemeyi sağlayan uygulamalar ile şarkılar kulaklık kullanarak da dinlenebilmektedir. Glass’a özel tasarlanan Stereo kulaklık yardımıyla müzik dinlemek daha keyifli bir hal almaktadır. Google Glass rahat kullanımı sayesinde yemek yaparken aynı zamanda tarifin göz önünde bulunmasını sağlamaktadır. Böylece çeşitli uğraşlar sırasında gerekli bilgileri hafızasında tutamayanlar için Google Glass yardımcı olmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *